ABAKK Crvena zvezdaKošarkaVESTI DANA

Zadrani bez otpora, crveno-beli se razigravali pred Niš!

Crvena zvezda neočekivano lako pregazila Zadar u 20. kolu AdmiralBet ABA lige – 93:54 (31:12, 22:10, 20:18, 20:14).

Jago se prvi upisao večeras, posle ofanzivnog skoka, kao i Božić koji je dobro odigrao leđima. Zvezda se nametnula od starta meča, mnogo raznovrsnija igra u napadu, kad je Davidovac po drugi put primakao ekipu nadomak dvocifrene prednosti, Jusup je potrošio prvi tajm-aut. Nije bio zadovoljan odbranom, ali nije uspeo ni da trgne svoje igrače, Jago i Nedović, a i ostali, imaju previše prostora za šuteve spolja. Rezultat nakon prve četvrtine i Hangine trojke od tablu sa zvukom sirene, dovoljno govori – 31:12.

Gostujuća odbrana izgleda tako kao da je ovo crveno-belima šuterski trening. Sferopulos može da rotira, kombinuje petorke, Jusup insistira na agresivnosti, bez da vidi pomak. Zadrani kao da se nisu pojavili na utakmici, Ilić je bio polovičan sa linije penala, dovoljno da prvi put razlika bude plus 30 u korist domaćina, u tom razmaku se i otišlo na veliki odmor – 53:22.

Teško je komentarisati ovaku utakmicu, Zadar je pregažen, trojkom Davidovca domaći su i na 40 razlike. Bolomboj je počastio navijače zakucavanjem sa dve ruke iza leđa, na drugi obruč. Na prvi znak života gostiju, osam poena u nizu Božića i Dejvisa reagovao je Sferopulos minutom odmora, ne želi nikakvo opuštanje, nije čekao kraj treće četvrtine – 73:40.

Ostalo je na tom trzaju, ujednačen ritam u poslednjoj četvrtinu, crveno-beli rutinski privode meč kraju. Smart se raspucao u ovom periodu, Mitrović dobacio do kote 90.

Lepo raspoređeni poeni u domaćem timu, Smart ih je ubacio 15, Jago 13 uz šest asistencija. I u ovakvoj utakmici Božić je stigao da zabeleži 16 poena i sedam skokova.