FK PartizanFudbalSrbijaVESTI DANA

Jovanović i Severina zaključali drugo mesto na Banovom brdu!

Čukarički se ispromašivao u pretposlednjem kolu Mozzart Bet Super lige, Partizan to kaznio i obezbedio kvalifikacije za Ligu šampiona – 0:1 (0:0).

Bolje je počeo domaćin, videli smo dva opasna napada u prvih sedam minuta. Činilo se da će Melo izaći sam ispred Jovanovića, usporio je pred šut, Kovačević stigao i ćušnuo loptu, sprečio stopostotnu priliku. I u prvih 15 minuta ove utakmice Partizanova odbrana deluje blago rečeno kritično, pobegao im je i Ivanović, ko zna koji put Jovanović spasio tim.

Malo nakon isteka polovine prvog dela igre Ovusu je iskosa sa 16 metara gađao koji centimetar pored mesta gde se spajaju prečka i stativa. Tu situaciju pratila su dva nova Ivanovićeva naleta u kratkom razmaku, Jovanović je još dva puta izašao kao pobednik. Vrlo brzo Melo je nadskočio čuvara, ali sa šest metara prebacio gol glavom. Pred kraj poluvremena Jovanović je skinuo još jedan zicer Ivanoviću, dosuđen je ofsajd, međutim, sa snimka ne može da se zaključi da li je bio, da je pogodio napadač Čukaričkog, VAR bi doneo odluku.

Za sve promašaje u prvom poluvremenu Brđani su kažnjeni u 55. minutu. Prva prava akcija gostiju, Stojković je poslao dijagonalni pas na levu stranu, Severina ušao u 16 metara, uhvatio Samurovića na krivoj nozi i pogodio bliži ugao.

Trebalo je vremena Čukaričkom da se oporavi, zatim su kroz prekid dva puta stavljali protivničku odbranu na muke. Docić je izveo slobodan udarac sa leve strane, Ivanovićev šut Kovačević izblokirao pred linijom, Tošić sa tri metra promašio ceo gol. Jovanović je i u nastavku morao da brani veliku šansu, centaršut sa leve strane na desnu, Stanković šutira iz blizine, golman crno-belih brani nogom. To je bila poslednja prilika na meču, domaćin je završio isti sa igračem manje, Docić je kao poslednji igrač odbrane faulirao Baždara u kontri.