FK PartizanFudbalSrbijaVESTI DANA

Meč sezone na Banovom brdu – Partizan živnuo, Čukarički ih spustio na minus sedam!

Onda kada se činilo da su se crno-beli po ko zna koji put vratili iz mrtvih, Brđani su ih šokirali na njihov način – 3:2 (1:0).

Igra se na polovini domaćina u prvih 15 minuta, crno-beli su dva puta pretili sa distance. Kastiljo je šutirao pored gola, mnogo opasniji je bio Zahidov udarac, Samurović se bacio i sačuvao svoj gol. Na sličan način i prvi pokušaj Čukaričkog, tačnije Adžića. Lopta je posle njegovog udarca odskočila, Jovanović je koncentrisan.

Taj pokušaj je bio najava da se domaći tim oslobodio pritiska, u 28. minutu su i poveli. Ivanović je dugo vukao loptu po desnoj strani, pravovremeno uočio i dodao je Dociću, ovaj prosledio ka Melu koji iz okreta dovršava posao.

Nova loša vest za Duljaja je to što je Jovanović nažalost morao zbog povrede da napusti teren. Tek što je ušao u igru, Krunić je imao sreće da se Adžić oklizne u petercu kada mu je golman crno-belih bio na milost i nemilost. Pred sam kraj prvog dela utakmice Partizan je imao skraćeni korner sa leve strane. Zadih je centrirao, Kovačević najbolji u skoku, prečka je sačuvala Brđane.

Morao je Partizan da krene ofanzivnije u drugom poluvremenu i to ih je brzo koštalo. Ostavljen je prostor rivalu, greška Kanutea otvorila je kontru u kojoj je Ivanović matirao Krunića.

Nakon drugog gola Čukarički se fokusirao na odbranu svog gola, Partizan ne pokazuje da je u stanju da probije njihove linije iako su na terenu najbolji ofanzivci koje trenutno imaju. 15 minuta pre kraja regularnog dela igre gosti su dali znake života, Nikolić glavom ka Stojkoviću, on u punom trku, Samurović paradom čuva dva gola prednosti.

U minut razmaka domaći su propustili dve šanse da dotuku protivnike, Kovač nije uspeo da pogodi okvir gola, Krunić je odbranio udarac Endiaja u bliži ugao. Ta dva promašaja kažnjena su u poslednjem minutu regularnog dela, odbitak je pao na volej Severini, poslao je loptu u mrežu sa 17 metara pored ukopanog Samurovića.

Minut i po kasnije gosti su i poravnali rezultat. Nikolić je doturio loptu Baždaru, mlađi član napadačkog tandema realizovao je zicer i nastavio svoju seriju golova.

Ludnica na Banovom brdu, Čukarički je ispustio dva gola prednosti, krenuo u napad i poveo! Ivanović je izlomio Kovačevića na levoj strani, centrirao na drugu stativu, Nikčević glavom pronašao put do mete.