FudbalLiga konferencijaVESTI DANA

Poraz za kraj evropske odiseje

Fejnord je i u revanšu nadigrao Partizan i time okončao, kad se podvuče crta, ipak uspešno evropsko putešestvije – 3:1 (1:0).

Nema konkretnih šansi u u ranoj fazi utakmice ali smo videli par interesantnih napada domaćina i jedan potencialno opasan crno-belih. Na prvu pravu priliku čekali smo do 33. minuta, Til je pogodio stativu, Desers je odbitak smestio gol u mrežu ali je isti poništen zbog diskutabilnog ofsajda. Ubrzo je Til sa distance naterao Stevanovića na intervenciju.

Slobodan udarac pred kraj poluvremena bio je koban po Partizan. Izveo ga je Tornstra, lopta je završila u mreži ali se posle snimka ispostavlja da je u mrežu skrenuo Desers kome je izgleda ipak na kraju pripisan gol. Videli smo još jedan opasan napad Fejnorda i to je bilo to od prvog poluvremena.

Korektan ritam u nastavku, tu i tamo presečen nekim nešto interesantnijim napadom. Videli smo jedan zanimljiv pokušaj Rikarda pre nego što je domaćin postigao i drugi gol. Napad po desnoj strani u 59. minutu, Til je sprečio loptu da izađe van terena i vratio je ka Nilsonu koji je prosledio u gol.

Dva minuta kasnije i Partizan je dao znake života. Lopta je došla do Rikarda koji je udarcem van kaznenog prostora poslao loptu u donji levi ugao Marsijanovog gola.

Pet minuta posle prvog gola zapretio je Rikardo još jednom, ovoga puta tukao je pravo u čuvara mreže Fejnorda. Veliku šansu propustio je Marković, lopta u prostor za Meniga, idealan centaršut Holanđanina sa leve strane, kapiten Partizana loptu glavom od zemlje šalje tik preko prečke.

U samom finišu saigrači su ostavili Stevanovića na cedilu. Dve velike šanse golman crno-belih je odbranio, kod one Linsenove nije imao šanse.