ABAKošarkaVESTI DANA

Zvezdina rutina u Železniku, 99 poena domaćinu

FMP nije mogao da parira favorizovanom rivalu – 84:99 (19:24, 23:30, 24:24, 18:21).

Gosti u ranoj fazi utakmice poentiraju sa linije penala, Valinskas i Izundu dobro otvaraju za FMP. Osam od osam ima Zvezda u slobodnim bacanjima na početku, prve poene iz igreo dao je Mitrović, zakucavanje posle trčanja u leđa. Škripi organizacija Ivanovićeve ekipe, napadački je to jako loše, Valinskas i Vujičić trojkama donose prednost domaćinu, nakon toga su zasrljali u nekoliko napada što gosti koriste da dođu do niza poena, Nedović pogađa prvu trojku. Seriju je nastavio Lazarević zakucavanjem posle ukradene lopte, prekinuo Valinskas pogotkom pod faulom. Lazarević nastavlja svoj niz poena u nastavku prve deonice, Pavićević i Manojlović drže priključak – 19:24.

Šaranović bacanjima otvara drugu deonicu, potom smo videli najlepši potez dosadašnjeg toka utakmice, alej-up zakucavanje Ilića. Energija Pantera može da raduje njihovog trenera, pogotovo Pavićevićeva, međutim, razlika u kvalitetu je ubrzo počela da dolazi do izražaja trojke Lazarevića i Kampaca drže goste u prednosti, četiri vezana poena Ilića donose dvocifreni plus. Ivanović je dao minute igračima sa manjom ulogom u prethodnom periodu, Dženkins i Janković to koriste da u dva navrata prepolove zaostatak, Holand i Ilić vraćaju plus osam. Vrtelo se rezultat oko tih plus pet do osam za Zvezdu par minuta, Dobrić trojkom i Lazarević posle ofanzivnog skoka ga ponovo čine dvocifrenim. U jednom trenutku gosti su imali i 14 poena prednosti, na veliki odmor nose plus 12 – 42:54.

Trojke Biča i Matovića na početku drugog poluvremena su opomena gostima da nema opuštanja. Ipak, u trenucima kada je delovalo da FMP može dodatno da zakomplikuje meč usledile su dve greške koje su se završile lakim poenima za Dobrića i Petruševa. Ušlo se u neki ritam gde se Zvezda drži na oko deset poena razlike, plus, minus koji poen, kako vreme odmiče treća deonica se pretvara u reviju slobodnih bacanja, jedan od retkih pogodaka iz igre, Ilićevo zakucavanje daje malo tona utakmici. Odličan period u Železniku igra Holand, sa njegovom trojkom se i otišlo na treću pauzu – 66:78.

Stegla je Zvezda odbranu u ranoj fazi poslednjeg kvartala, prva dva napada završila su se realizacijama Ilića i Kampaca, omaleni plejmejker sa linije penala nastavio je niz za maksimalnih plus 18. Više od tri minuta bilo je potrebno domaćoj ekipi da postigne koš u ovoj deonici, pogodio je Izundu od tablu. Lako Ivanovićeva ekipa privodi meč ka završetku, Petrušev je nanizao sedam poena i priuštio publici efektivno zakucavanje. Nisu gosti došli do stotke, rutinska pobeda je dosta.

Najefikasniji u timu Zvezde je bio Ilić sa 16 poena, Dobrić je postigao jedan manje. U domaćem timu izdvojio se Valinskas sa 22 poena.