ABAKošarkaVESTI DANA

Parni valjak protutnjao Železnikom!

Partizan protiv FMP-a odigrao utakmicu kakva mu je trebala u gustom rasporedu – 61:105 (10:23, 9:30, 14:26, 28:26).

Domaćin je u meč ušao poenima visokih igrača, Stepanovića i Pavićeviča, Panterov flouter je prvi za goste. Kapiten crno-belih je pogodio i sa poludistance, u prva četiri minuta tvrde utakmice koševe brojimo kao golove. Bolje se snalazi Partizan u takvom ritmu, ispostavlja se da su u dugom nizu poena. Panteri kao da su zaboravili kako izgleda koš, više od sedam minuta su bez istog, gosti su ih nanizali 18 za to vreme. Napadačku agoniju domaćina prekinuo je Beson slobodnim bacanjima, pa flouterom. Nekako je FMP dobacio do dvocifrenog broja poena za četvrtinu pre nego što je Naneli postigao prvu trojku na utakmici – 10:23.

Vukčević je prvi dvocifreni na utakmici, on sa pet i Naneli sa sedam poena pokrenuli su seriju 16:0. Panterima je trebalo skoro četiri i po minuta da poentiraju u ovom periodu, Stepanović sa linije penala. Partizanova odbrana je ščepala FMP i ne pušta, napad igra sa lakoćom, posle polaganja Koprivice prvi put imaju i 30 razlike. Bilo je i plus 35 u jednom trenutku posle alej-up zakucavanja Koprivice, domaćin je ostao na jednocifrenom broju koševa u drugom kvartalu – 19:53.

Ne odustaju crno-beli od svog stila igre, žestoka odbrana pre svega. Votson jeste prvi poentirao u nastavku posle ukradene lopte, na to su gosti odgovorili novim nizom poena počevši od Smailagića. Na sredini treće deonice Partizan je po prvi put poveo i sa preko 40 razlike kada je Panter pogodio trojku preko ruke čuvaru. Odavno Obradović rotira kako god želi, mladi Drezgić je već u trećoj deonici dobio priliku – 33:79.

Pokušavaju Panteri da koliko-toliko ublaže minus, koriste jedan period u kome je jedini pogodak gostiju bio trojka Drezgića. Ruku na srce, nije im uspelo ni da spuste ispod 40 razlike, brzo su crno-beli počeli ponovo da pogađaju, Avramović je trojkom prebacio 90 timskih poena. Iz dva vezana prodora Drezgić je izvukao tri poena, dovoljno da ovo bude treća stotka Partizana.

Koprivica je na kraju upisao dabl-dabl, 16 poena i deset skokova, toliko su postigli još Panter i Vukčević koji je dodao svojih sedam skokova. Dabl-dabl je imao i Kaboklo, 11 poena i deset skokova. Kod domaćina najefikasniji je bio Živanović sa 12 poena.