FudbalLiga EvropeVESTI DANA

Poraz koji nije morao da bude ovako bolan

Zvezda ispraćena iz Glazgova sa tri gola u mreži – 3:0 (2:0).

Sjajan ritam na Ajbroksu na otvaranju utakmice, fenomenalna atmosfera, čekamo na prvu šansu, za sada smo videli samo poništen gol Zvezde. Na intervenciju VAR sobe glavni sudija je morao da pogleda jedan Srnićev start u kaznenom prostoru i dosudio je penal za domaćina. Odgovornost je u 11. minutu preuzeo Tavernije i doveo Rendžers u vođstvo. Katai je ubrzo postigao i drugi gol, i ovaj je poništen zbog ofsajda.

Nošen podrškom publike domaćin je ponovo žestoko napao. Ishod je bio korner, na kraju odbijena lopta na nogu Morelosu koji je šalje iza leđa Borjanu u 15. minutu.

Dosuđen je penal i za Zvezdu u 24. minutu, srušen je Ivanić u šesnaestercu domaćih. Katai ima priliku da smanji ali Mekgregor brani penal. Ofanziva posle kornera koji je usledio, na mukama je odbrana Rendžersa, sve se završilo kornerom. Ritam ne opada, borbena, čvrsta, dinamična utakmica, čekamo na nove dobre prilike.

Dobra akcija domaćeg tima u finišu prvog poluvremena, po levoj strani, Kamara je šutirao iz srca šesnaesterca ali preko gola. Momentalno je odgovorila Zvezda, Rodić je ubacio loptu pred gol, Ohi je u padu slabije zahvatio loptu, Mekgregor je ponovo intervenisao, crveno-beli nose dva gola prednosti na odmor.

Šest minuta po povratku na teren Borjan je morao i treći put da vadi loptu iz mreže. Tavernije je izveo korner sa desne strane, Balogun je nadskočio kompletnu odbranu Zvezde.

Posle dužeg vremena zapretili su i gosti. U 61. minutu Pavkov i Ben zamenili su Ohija i Srnića, upravo je ovaj drugi bio u dobroj poziciji, odbrana Rendžersa je uspela da izbaci loptu u korner. Uzvraća domaćin preko Morelosa, bez previše problema za Borjana. U 70. minutu mogao je prekid ponovo da bude koban, srećom, posle udarca Goldsona intervenisao je Dragović na gol liniji.

Nema ama baš ni trenutka sreće za Zvezdu. Kanga je lansirao projektil u 73. minutu, saveznik rivala bila je prečka. Ofanziva crveno-belih u 81. minutu, povija se odbrana Rendžersa u dva navrata ali nema završnice koja se želela. I treći gol Zvezde je poništen večeras, Mekgregor je odbranio dobru šansu Ivaniću, Ben je smestio odbitak u mrežu ali je sada bilo jasno da je ofsajd. Još dva puta su domaći zapretili u finišu, ostalo je 3:0.