EvrokupKošarka

Huventud pokazao crno-belima koliko ih deli od cilja

Duel koji bi mogao da odluči o prvom mestu u grupi pripao domaćinu – 92:84 (16:27, 25:15, 28:17, 23:25).

Zanimljiv početak, Kuruc je raspoložen kao i Ribas na drugoj strani. Lesor pogađa uz faul pred prvi tajm-aut, gosti su u nešto boljem momentumu. Nakon povratka na teren Francuz još jednom pogađa uz faul nakon ofanzivnog skoka. Sjajna energija crno-belih, pogotovo u odbrani i na ofanzivnom skoku, monstruozno kucanje Lesora donosi prvi dvocifreni plus i tera Durana da zove minut odmora. Panter nastavlja da diže razliku na plus 13, zatim i Dangubić, Basas je smanjio u poslednjoj sekundi prve četvrtine – 16:27.

Partizan je otvorio drugu poenima Ledeja i Lesora, Huventud odgovara trojkama Pola i Vilisa. Malo su gosti usporili napadački, Ledej vraća dvocifreni plus. Domaćin se drži zahvaljujući šutu za tri poena, potencijalni problem su faulovi Tomića. Momentum je sada na strani Huventuda, topi se prednost crno-belih, uloge su zamenjene, prednost je sada minimalna. Gosti srljaju iz greške u grešku, serija Duranovog tima se nastavlja, četiri vezana poena Vilisa za preokret pre nego što su Ledej i Panter konačno prekinuli prazan hod svoje ekipe – 41:42. Panter ima već 14 poena, Lesor je ubacio deset. Na drugoj strani Ribas je postigao deset poena, jedan manje Vilis.

Još čvršći ritam na startu drugog poluvremena, odbrane su zategnute do maksimuma. Šut spolja donosi prednost domaćima, kao i do sada a utakmica je trenutno u ritmu koji potpuno odgovara Huventudu, Birgander se istakao vezanim koševima i blokadom u trenucima kada su crno-beli davali znake života. Ništa ne polazi za rukom Partizanu u ovom trenutku, minus je dvocifren, uvukla se nervoza. Koškanje se završilo sa po nesportskom i tehničkom na obe strane, najgore je prošao Ledej koji je ranije završio utakmicu. Na treću pauzu Huventud je poneo plus deset – 69:59.

Malo su živnuli gosti na kratko ali Vilis i Pol trojkama održavaju prednost, po dve vezane obojica. Malo je šut krenuo i crno-bele, dovoljno za nadu. Kratkog daha, trojke Vivesa i Venture čini se da su prelomile meč., ako je sudeći po govoru tela aktera. Tako je i bilo, čeka se samo konačan rezultat.

Lesor je ubacio 20 poena uz osam skokova, poen manje Panter. Pobednički sastav predvodio je Vilis sa 19 poena i sedam skokova, Ribas je postigao 15.