ABAKK PartizanKošarkaVESTI DANA

Ponjitka obožava Laktaše, imamo prvi polufinalni par!

Završena je i druga četvrtfinalna serija u AdmiralBet ABA ligi, Partizan i u gostima nadigrao Igokeu – 77:101 (16:27, 22:22, 17:24, 22:28).

Gosti su otvorili meč na željeni način, predvođeni Ledejem napravili uvodnih 10:0. Više od tri minuta se čekalo na prvi koš Igokee, do Karmajklovog odlaska na liniju penala, još malo i Nakić je pogodio iz igre. To je trzaj, Partizan je odmah stegao odbranu i nizom trojki još više odmakao. Filipovićev povratak na teren ubrzao je Igose, crno-beli su odigrali par konfuznih minuta, Obradović reaguje tajm-autom i pre kraja prvog kvartala – 16:27.

Velika prednost je izgleda uljuljakala Partizan, okrenuo se momentum, nesportska Pantera donela je četiri poena Kondića i Nakića, ubrzo je Filipović pogodio sa poludistance za samo minus pet. Panter trojkom na kratko daje predah, Kondić i Filipović svojim vraćaju meč na posed razlike. Bolja defanzivna petorka stabilizovala je igru gostiju, publika je posebno nagradila momenat kada se iz dobre odbrane izrodila otvorena trojka Trifunovića, do velikog odmora vraćena je dvocifrena prednost – 38:49.

Ponjitki su Laktaši izgleda omiljeno gostovanje, razleteo se po terenu, energiju u odbrani nadogradio ofanzivnim učinkom, prati Smit koševima sa distance, crno-beli su ponovo stavili meč pod kontrolu. Filipović je ubacio skoro pola poena domaće ekipe u tri četvrtine, to ne pomaže naročito, očigledno – 55:73.

Prva dva napada Partizana u četvrtoj četvrtini okončala su se koševima i dodatnim slobodnim bacanjima Pantera i Kabokla, razlika je otišla na preko 20 poena. Kao da gledamo reprizu toga beogradskog duela, kad deluje da je Igokea nokautirana, Kondić im je udahnuo novi život, barem koliko da malo uozbilje rivala. To se i desilo, Trifunović je na kraju položio u kontri da pukne stotka.

Ledej jeste bio najefikasniji, na 20 poena je dodao šest skokova, ali je Ponjitka oduševio dabl-dabl učinkom, 16 poena, 12 skokova. Među Igosima su se izdvojili FIlipović, strelac 28 poena, i Kondić sa svojih 24 i šest skokova.

Večeras je formiran prvi polufinalni par, Partizan čeka Budućnost sa prednošću domaćeg terena. Igokea se okreće obavezama u domaćem prvenstvu, ostaje žal zbog pitanja šta je ova ekipa mogla da nije bilo raspuštanja dela sastava.