EvroligaKošarkaVESTI DANA

Nedović upalio mašinu da se u Tel Avivu prekine loš niz!

Crvena zvezda na gostovanju Makabiju kroz penal završnicu prekinula seriju poraza – 86:89 (18:18, 16:26, 21:25, 31:20).

Bolji početak gostiju, dobro zagrađivanje na defanzivnom skoku, prva dva napada donela su pet poena Dobrića. Skoro tri minuta je bilo potrebno Makabiju za prvi koš, trojka Kolsona probila je led, Boldvinovih dva plus jedan poravnalo rezultat. Do prvog televizijskog tajm-auta videli smo još trojku Adamsa za prvo vođstvo domaćina i koš Petruševa kojim je prekinuo period od četiri minuta bez poena iz igre svog tima. Zaređao je Ivanović sa asistencijama, dve Petruševu pa dve Nedoviću za dve pogođene trojke, Boldvin svojom zatvara uvodnu deonicu – 18:18.

Šut za tri je u ranoj fazi utakmice ozbiljno oružje Zvezde, Nedović je ubacio svoju treću trojku, četvrta timska iz pet pokušaja, Kolson mu parira poenterski i tera Ivanovića na tajm-aut. Nakon istog situacija se potpuno promenila, crveno-beli igraju najbolju sekvencu u poslednje vreme, stegli su odbranu i napravili seriju 12:0 predvođeni Nedovićem za dvocifreni plus. Boldvin prekida period napadačke krize domaćina, živnuli su na kratko dok Petrušev i Dobrić nisu odgovorili na idealan način. Priključio im se i Vildoza, njegov prvi koš doneo je maksimalnih plus 14, Boldvin je to malo umanjio do kraja poluvremena – 34:44.

Dva tandema na sceni u ranoj fazi nastavka, Boldvin i Kolson pokušavaju za početak da nagrizu Zvezdin plus, Mitrović i Petrušev se trude da ga održe. Crveno-beli su ponovo pronašli ritam u odbrani, domaćin ima premalo raspoloženih, mnogo problema u reketu što je Mitrović eksploatisao da odvede svoju ekipu na plus 16, Boldvinovih tri plus jedan prekida taj niz. U trenutku kada je Makabi možda i mogao da pomisli da zakomplikuje meč ponovo se pojavio Nedović da rasprši te nade, deluje da je meč pod potpunom kontrolom Zvezde – 55:69.

Čini se da se ritam svesno usporava ili bar više odgovara gostima, Nedović i Lazić drže plus na dvocifrenom iznosu. Niz od šest poena primakao je domaćina, upozorava Zvezdu da se nisu predali, Mitrović i Vildoza su se pojavili sa koševima u pravom trenutku. Razgoropađeni Boldvin drži Makabiju nadu u životu, Ivanović mora da zove minut odmora na plus pet pred završnicu. U problemu su gosti, ne mogu da pogode skoro ništa, Mitrović je zaslužan što prednost uopšte postoji i što je Boldvin i Sorkin nisu potpuno obrisali još uvek. Nedović je pogodio dva mnogo bitna bacanja, Makabiju je preostalo još 12 sekundi, fauliran je i precizan i Boldvin. Siguran izvođač je i Vildoza, pa Dibartolomeo na drugoj strani. Vildoza je pogodio još dva, Boldvin nije mogao da ubaci trojku za produžetak.

Nema šta, Nedović je sa svojih 28 poena pokrenuo stvari sa mrtve tačke, bitnu rolu imao je Mitrović sa svojih 14 poena i šest skokova. Revolveraških 38 koševa Boldvina nisu bili dovoljni za potpuni povratak Makabija.