Zvezda upisala novu pobedu nad Megom

Crveno-beli slavili na gostovanju rezultatom 69:76 (25:20, 15:25, 12:18, 17:13).

Prve poene na meču postigao je Vajt sa linije penala, Jović je sebe dobro uveo u meč i odgovorio sa pet vezanih poena. Raspoložen je i Matković, Zvezda za sada poentira preko visokih igrača, uglavnom slobodnim bacanjima. Egal meč u kome Matković održava minimalnu prednost domaće ekipe, posle dva dobra vezana napada Radonjić traži prvi tajm-aut. Imala je Mega i plus sedam u finišu prve četvrtine pre nego što je Lazić smanjio slobodnim bacanjima. Zvezda nema pogođenu trojku, samo jedan pokušaj je i viđen, pola poena Radonjićeva ekipa postigla je sa linije penala – 25:20.

Dobrić otvara drugi kvartal sa četiri vezana poena, Uskoković prekida taj nalet. Ivanović i Holins su razmrdali goste, malo više energija imaju u nastavku. Zamenjene su uloge, posle jednog perioda u kome su se ekipe smenjivale u vođstvu, momentum je na strani Zvezde, poluvreme je zatvoreno trojkama Holinsa i Davidovca – 40:45. Matković je sa 14 poena najefikasniji u domaćem timu, Jović je ubacio sedam, na drugoj strani dvocifren je Kuzmić sa 11 poena, po sedam su postigli Dobrić, Holins i Ivanović.

Drugo poluvreme izgleda kao završnica prvog, sada Mega juri Zvezdinu prednost. Tako je izgledala cela treća četvrtina do finiša ovog perioda u kome su crveno-beli na krilima Kalinića stekli dvocifreni plus – 52:63.

Pronašla je Zvezda svoj ritam i čini se da je na dobrom putu da prelomi meč. Nije se Mega predala, prišla je na minus šest i videćemo da li je u stanju da završnicu učini zanimljivijom. To se nije desilo, crveno-beli su mirno priveli utakmicu kraju i upisali još jednu pobedu nad ovim rivalom.

Najbolji pojedinac u Zvezdinom timu bio je Kuzmić sa 17 poena i šest skokova, po 11 poena ubacili su Dobrić i Ivanović koji je takođe imao šest uhvaćenih lopti. U mladoj ekipi Mege istakli su se Matković sa 20, odnosno Uskoković sa 13 poena.