EvroligaKošarkaVESTI DANA

Partizan bez municije, sjajna poslednja četvrtina Milana

Partizan je poražen u Milano rezultatom 76:62.

Nova prepreka na Partizanovom putu za plej-of bio je Armani Milano. Nije mnogo prošlo od pobede u Bolonji, a crno-beli su već gosstovali drugom italijanskom evroligašu. Milano je ekipa sa najboljom formom u celoj Evropi, te je jasno kakav je zadatak bio pred ekipom Željka Obradovića. U sedam dosadašnjih duela ove dve ekipe, italijanski tim je bio uspešniji čak pet. Prvi duel ove dve ekipe takođe je pripao izabranicima Etorea Mesine i to rezultatom 75:80 u „Štark Areni“.

Željko Obradović je iznenadio startnom petorkom. Utakmicu su krenuli Aleksa Avramović i Tristan Vukčević pored standardnih Kevina Pantera, Džejmsa Nanelija i Matijasa Lesora. Ipak, nije se to ispostavilo kao loša odluka. Odbrana je bila odlična, te cu crno-beli dozvolili svega 2 poena Armaniju za 5 minuta igre uz šut 1/9 iz igre. Sjajna igra Kevina Panter u prvoj četvrtini, koji je postigao 9 poena za svoj tim.

Partizan je relativno lako ispustio prednost. Ulazak rezervista na obe strane doneo je brojne probleme gostujućoj ekipi, te je Armani stigao do prednosti pred odlazak na odmor(30:29). Crno-beli su u drugom kvartalu ubacili svega 10 poena.

Rezultatska klackalica nastavila se i u trećem kvartalu. Partizan je dosta srljao, što je rezultovalo izgubljenim loptama. Šut nije postojao, s obzirom da su crno-beli bili na svega dve pogođene trojke. Četvrtinu je završio Šabaz Nejpir pogotokom za tri poena, što je i bila razlika pred poslednjih 10 minuta utakmice.

Ta trojka kao da je bila uvod u ono što je usledilo u poslednjoj četvrtini. Uključujući pogodak Nejpira Armani je napravio seriju 15:0 i tako otišao na maksimalnih +14. Pokušali su crno-beli da se vrate sa pet poena Dantea Egzuma, ali ubrzo je stigao odgovor sa druge strane i Armani je rutinski priveo meč kraju.

Milano je ovim trijumfom stigao do pobede broj 12 uz 15 poraza, dok je s druge strane Partizan na 15 pobeda i 13 poraza.

Najefikasniji u pobedi domaće ekipe bio je Bili Beron sa 14 poena, dok je isto toliko ubacio i Brendon Dejvis. Na drugoj strani Panter je ubacio 15, a po 10 su ubacili Matijas Lesor i Dante Egzum.