FudbalSrbijaVESTI DANA

Hrabra Mladost prva zatresla Zvezdinu mrežu, ubedljiv poraz nije izbegla

Zaređala je Baharova ekipa sa ubedljivim partijama u domaćem prvenstvu – 1:4 (1:2).

Rešila je Mladost otvoreno da se suprotstavi, to je ostavilo prostora da gosti povedu posle četiri minuta igre. Brz napad, Olajinka je probio po desnoj strani, centrirao na drugu stativu, tamo je Mitrović da dovrši posao. Ovo je prvi gol koji je odbrana Lučanaca primila ove sezone.

Hrabrost se ispratila domaćinu, prvi put u sezoni morao je i Glazer da vadi loptu iz mreže. Slična situacija u 14. minutu na drugom kraju terena, samo je sada akcija išla po levoj strani, Udovičić je centrirao na penaltik, Veličković pogodio u punom trku.

Odličnu utakmicu gledamo, ponovo su crveno-beli u naletu, lepo je gađao Stamenić glavom, Stamenković sačuvao gol. Sve više Zvezda pritiska i u 35. minutu to je dalo rezultata. Sada su gosti napali kroz sredinu, dva igrača nisu uspela da prihvate pas Krasoa, lopta je došla do Olajinke, našao se oči u oči sa Stamenkovićem i realizovao zicer. Tempo nije opao do kraja poluvremena ali više šansi nije bilo.

Po povratku na teren Sremčević je upozorio crveno-bele, izbacio je čuvara, šutirao iz dobre pozicije, Glazer je odlično postavljen. Nemaju šta da izgube Lučanci, sve jače napadaju, sada je u prilici bio Vajračić, gađao je glavom preko gola. Ofanzivu Mladosti prekinuo je treći gol Crvene zvezde u 63. minutu. Kanga je izveo korner sa desne strane, na prvoj stativi Stamenić skreće loptu koja se od Krasoa odbila preko linije.

Trećim golom su gosti umirila rivala, Kangva propustio da ga dotuče, imao je veliku šansu, tukao levo iskosa, isprečila se stativa. On to nije uspeo ali je protivnika dokrajčio Mijatović tri minuta pre kraja regularnog dela igre. Stamenić je probilo levu stranu odbrane domaćina, ponovo se lopta više odbila od Krasoa nego što je ciljno upisao asistenciju, mladi napadač je zatresao mrežu.