FudbalSrbijaVESTI DANA

Zvezda se osamila na čelu tabele, jedina maksimalna posle tri kola

Uspešno prebrođeno prvo gostovanje u sezoni, savladana je Mladost u Lučanima – 1:2 (0:1).

Osam minuta smo čekali na prvu kakvu-takvu interesantnu situaciju, prvi put je Zvezda ozbiljnije napala, lopta se odbila do ivice kaznenog prostora odakle je tukao Gobeljić, Ostojić je bio na pravom mestu. Već druga ozbiljnija akcija gostiju rezultirala je golom. Sjajno je prošao Gobeljić po desnoj strani u 14. minutu, poslao loptu po zemlji, Milošević je u želji da interveniše maltene asistirao za zicer Pavkovu.

Nakon postignutog gola utakmica je izgubila na ritmu, Mladost ne nagoveštava da je u stanju da ugrozi protivnika, crveno-beli imaju blagu inicijativu ali bez kokretnih pretnji. Lučanci su se malo oslobodili pritiska u finišu poluvremena, pokušali da napadnu ali nije bilo konkretnog učinka.

Na poluvremenu je Mitrović zamenio Bukarija a malo je falilo da se debitant posle samo devet minuta igre u novom klubu upiše u strelce, našao se novajlija u odličnoj poziciji i velikoj šansi ali ga je Ostojić sprečio u tome. Nastavila se ofanziva Zvezde pa je ubrzo usledila još veća prilika, Pavkov je sa desne strane vratio loptu u srce kaznenog prostora, Katai je šutirao ali je Leković uspeo da odbije loptu u poslednji čas. Sve su opasniji gosti, nema predaha za Mladost, ekspresno je zapretio i Ivanić, lopta je prošla malo iznad prečke.

Inicijativa je krunisana u 71. minutu, na oduševljenje gostujućih navijača gol je postigao debitant. Prelepa akcija sa leve strane, Katai propušta loptu ka Pavkovu koji mu je prebacio u prostor, usledila je pravovremena asistencija ka Mitroviću koji je duplirao vođstvo Crvene zvezde.

Pokušala je Mladost brzo da uzvrati, lepo je centrirao Dunđerski, Bojović uspeo da uputi udarac pored Dragovića ali je uz malo problema Borjan ukrotio loptu. Domaćin je došao do gola u 79. minutu. Slobodan udarac sa leve strane, odbijena lopta, vraćena ponovo na levu stranu, ispao je Kangva kod driblinga Jojića a Leković je strelac prvog pogotka koji je Zvezda primila ove sezone.

Želeli su crveno-beli i treći gol, dva puta su u kratkom razmaku imali sjajne prilike ali se isprečio Ostojić. Golman Mladosti sprečio je Stankovića pa potom i Ivanića da reše meč pred istek regularnog dela utakmice. Moglo je da bude vrlo neprijatno po goste u samom finišu, centaršut sa leve strane, Bojović je ostao zamalo kratak ali je Borjan bio koncentrisan kod nezgodne lopte, ostalo je 1:2.