FudbalSrbijaVESTI DANA

Menig poveo crno-bele ka prvoj pobedi u Duljajevoj eri!

Konačno se Partizan pokrenuo sa mrtve tačke i nadigrao Mladost u Lučanima – 0:3 (0:0).

I večeras je Menig raspoložen i pokušava da napravi razliku, sa dva driblinga sebi je otvorio sjajnu poziciju, Savić brani. Inicijativa Partizana u prvih pola sata ali se baš i nema šta pomenuti, Mladost povremeno proba nešto iz drugog plana, ništa konkretnije. Igra se rasplamsala u završnici poluvremena, po jedna velika šansa na obe strane. Prvo je Kolorado izbacio Pavlovića skoro samog ispred Savića, iskusni napadač šutirao je direktno u golmana, vrlo brzo na drugoj strani veliku priliku imao je Maričić, brani Popović.

Odmah na startu nastavka Partizan pogađa stativu, tačnije Baždar koji je u padu sjajno reagovao ali nije imao sreće. To je bio uvod u ofanzivu koja je rezultirala golom u 52. minutu koji je posle neuobičajeno duge pauze potvrđen od strane VAR sobe. Menig je centrirao sa leve strane, Pavlović preusmerio ka drugoj stativi i Markoviću, Partizanov štoper je izblokiran u prvom pokušaju, ne i u drugom.

Morala je Mladost da krene malo agilnije i otvorenije, to je ostavilo prostor gostima. Ponovo je jako bila opasna akcija koja se izrodila iz kornera sa desne strane. Lopta je došla do Meniga na levoj, zamalo je kratak bio Marković na njegov centaršut. Izuzetno lepa razmena pasova Dijabatea i Meniga, lopta do Natha na petercu, u ključnom trenutku blokira Žunić. Visi drugi gol u vazduhu i eto ga u 78. minutu, dobio je pas od Dijabatea u srcu kaznenog prostora i završio to preciznim udarcem.

Našli su se ubrzo Menig i Pavlović u solidnim pozicijama, nisu mogli na pravi način da ugroze protivnika. Sve je rešeno u prvom minutu nadoknade, prva greška Žunića večeras, Jović je ubacio na peterac, Natho preusmerio loptu u gol.