FudbalLiga EvropeVESTI DANA

Monako ipak nije protivnik za vađenje, ništa od novog evropskog proleća

Ubedljiv poraz označio kraj ovosezonske evropske odiseje za Crvenu zvezdu – 4:1 (2:0).

Na samom startu igra se na polovini domaćina, kruži Zvezda neretko oko kaznenog prostora. Neverovatno je to da je Monako poveo iz prvog napada kada je krenuo ka golu srpskog šampiona, Enrike je centrirao sa leve strane, loše su taj let lopte ispratili Milunović i Borjan, to je kaznio Voland.

Primljeni gol je poljuljao goste, kao i da paniče, brzo su Kneževi ponovo zapretili, Borjan je odbio udarac Dijate, posle kornera koji je usledio i novi pokušaj Volanda. Potpuna ofanziva domaćina, sabijeni su fudbaleri Crvene zvezde u svoj kazneni prostor, ređaju se opasni napadi, jedan gol je i poništen francuskom timu. Na kratko se Zvezda oslobodila pritiska ali vrlo brzo Monako ozbiljno preti, Voland je izblokiran dovoljno da lopta završi van okvira gola. Delovalo je da drugi gol visi u vazduhu i, nažalost, tako je i bilo u 27. minutu. Milunović je u pokušaju da interveniše maltene vratio loptu Dijati, on je odložio za Volanda, nije bilo pomoći. Umirila se utakmica nakon toga, gosti ne uspevaju da uzvrate, deluju demoralisano, Kneževi lagano kontrolišu sve do kraja poluvremena.

Pauza nije mnogo promenila, štaviše i drugo poluvreme je počelo golom Monaka. Golovin je probio Erakovića i prebacio Borjana, u pokušaju da interveniše Rodić je zakucao loptu u svoju mrežu.

Tek tada je Zvezda počela da daje znake života, Badijašil je srušio Ivanića i to je penal. Kanga je bio precizan u 54. minutu. Mogao je Gabonac ekspresno da vrati svoju ekipu u život, izblokiran je taman toliko da njegov udarac završi sa spoljne strane stative. Kratko je trajala nova radost gostujućih navijača, Pešić je postigao gol u 68. minutu, ipak, VAR soba je utvrdila da je u trenutku Bukarijevog dodavanja on bio u ofsajdu.

Malo se Monako oslobodio pritiska, počeo da preti, opet, kako se meč bliži kraju gosti su konkretniji, Ivanićev pokušaj sa distance završio je zamalo pored stative. Nije se dalo Zvezdi da dođe ni do pristojnijeg poraza, tri minuta pre kraja regularnog dela igre Voland je kompletirao het-trik posle ubacivanja Jakobsa sa leve strane.