ABAKošarkaVESTI DANA

Zvezda upalila motore u drugom poluvremenu i rutinirala MZT

Domaćin bez šanse onda kada su crveno-beli dodali gas – 57:80 (15:17, 18:19, 8:27, 16:17).

Zvezdina odbrana lepo funkcioniše na samom startu, iz nje se crpi i samopouzdanje za napad kome Kampaco diktira ritam. Više od tri i po minuta je bilo potrebno domaćinu za prve poene, postigao je Kefi, potom pogodio i dva slobodna bacanja. Na tu minu seriju odgovorili su Dobrić prodorom pa Petrušev trojkom, Lazarevićevih dva plus jedan donelo je jedvocifrenu prednost. Taj minus alarmirao je MZT, agresivniji su u odbrani, Vojdan Stojanovski je pokrenuo napad, pojavio se i Ver sa napadačkim učinkom – 15:17.

U napadačkoj krizi je Crvena zvezda, pet minuta bez pogotka iz igre, Ver je na kratko primakao svoj tm na minimalni zaostatak novom trojkom, propustili su šansu za vođstvo pa Nedović prekida prazan hod svog tima, Kampaco jednom teškom trojkom tera Nikolića da zatraži minut odmora. Za šest minuta igre u drugom periodu pomenuta trojka je bila jedini koš domaćeg sastava, pogodio je potom Kefi ali crveno-beli beže ponovo na dvocifrenu prednost poenima visokih igrača. Zanimljivo je da je maltene skoro do kraja poluvremena i trojke Damjana Stojanovskog, MZT imao samo tri igrača koji su se upisali u listu strelaca, Ver se nadovezao novom svojom, on je i najzaslužniji što se na veliki odmor ide sa priključkom – 33:36.

Ponovo MZT ima problem sa ulaskom u četvrtinu, s druge strane Crvena zvezda je počela da rešeta spolja, Dobrić, dve Kampaco, doprinos Petruševa i očas posla su pobegli ponovo na dvocifreni plus. Ovo liči na neke prethodne utakmice u kojima Ivanovićeva ekipa pali motore na pune obrtaje posle velikog odmora i lomi protivnika, odbranom i sada šutem za tri poena. U trenucima kada Mitrović pogađa pod faulom pa onda i nastavlja niz za plus 22 konstatujemo da su se gosti odmakli, deluje nepovratno. Protivniku su dozvolili samo osam poena za četvrtinu – 41:63.

Potpuno je opao ritam, sada se teško dolazi do poena u ranoj fazi poslednjeg kvartala. Govor tela domaće ekipe govori da nemaju čime da uzvrate, motivisani Kampaco pokušava da pobedu učini što ubedljivijom. Sada se već meč rutinski privodi kraju i čeka samo konačan rezultat, Nikolić traži od svojih igrača da iskoriste završnicu kao priliku da nešto spreme za naredne mečeve.

Pokazao je Kampaco koliko mu se igra učinkom od 33 poena, devet asistencija i sedam skokova, dvocifren je bio još Petrušev sa 13 poena. U domaćoj ekipi Ver je ubacio 16 a Vojdan Stojanovski 13 poena.