EvroligaKošarkaVESTI DANA

Zvezda se sa Čizme vraća praznih šaka

Olimpija nanela četvrti uzastopni poraz srpskom šampionu – 74:68 (22:18, 23:14, 14:17, 15:19).

Obe ekipe realizovale su svoja prva dva napada, prve poene upisali su Luvavu i Dobrić. Dobrić i Marković su se dobro uveli u meč, prvi sa šest poena u nizu, drugi ima već tri asistencije. Bentil je povezao četiri poena, Beron trojkom donosi plus pet, na toj razlici se domaćin drži par napada dok Kuzmić i Bentil nisu uzvratili. Početak je svakako bolji nego u Bolonji, opet, Olimpija je u blagoj prednosti veći deo uvodne četvrtine – 22:18.

Loš početak druge deonice za goste, Hajns je realizovao prvi napad, Vildozina izgubljena lopta završila se poenima Vojtmana. Nedović prekida na kratko taj nalet, trojka Vojtmana za plus devet i dva loša poteza Vildoze teraju Ivanovića na tajm-aut. Napad ozbiljno škripi, ni odbrana baš nema samopouzdanja, Luvavu za sada igra utakmicu bez promašaja, on pa Hol, odveli su Manekene na dvocifreni plus. U seriju promašaja je ušla i Olimpija, za sada to Zvezda ne kažnjava sem što je Marković uspeo da prekine dugi period bez poena iz igre. U napadačkoj agoniji su crveno-beli, na kratko je Bentil spustio minus na jednocifren iznos, nakon toga niko ništa ne može da pogodi, čak je i Lazarević polovičan sa linije za slobodna bacanja, Beron trojkom donosi domaćinu maksimalnih plus 16. Bentil i Vildoza na kratko su pomerili stvari s mrtve tačke, Hajns posle ofanzivnog skoka postavlja konačan rezultat prvog poluvremena – 45:32.

Hol je realizovao prvi napad Olimpije u nastavku, videćemo da li koševi Nedovića i Vildoze mogu da znače najavu boljeg izdanja. Ne bi se baš reklo, bar što se tiče narednih par minuta, manje-više bez problema domaćin se drži na dvocifrenoj prednosti, konačno je Mitrović sa pet vezanih poena ponovo okrnjio. Ispostavlja se da je to bio kratak nalet, Zvezda bezuspešno forsira šut za tri, u ovom trenutku ima jednu pogođenu trojku iz 15 pokušaja, visoki igrači Olimpije vraćaju prednost sa poluvremena. Na svu muku se nadovezuje i to da Nedović i Lazić imaju već po četiri faula. Raduje bolja odbrana u trećoj deonici, brine to što u drugoj polovini iste gosti nisu poentirali iz igre – 59:49.

Ne može ni Olimpija da nađe napadački ritam, u problemu su i oni, Ilić pravi razliku u korist Zvezde u poslednih par minuta. Najpre je Petrušev približio crveno-bele na minus šest, pokazao da se nisu predali. Hol je vratio dvocifrenu prednost, Dobrić pogađa drugu trojku za svoju ekipu u pravi čas. Bentil je ubacio treću, svoju drugu, Hol vraća, jednu je pogodio i Vildoza, šut je konačno proradio. Propustila je ekipa da se potpuno vrati pred poslednji minut, Petrušev je jednim bacanjem primakao timu na minus četiri, Vojtman je presekao niz promašaja domaćina. Petrušev je realizovao prvi napad po povratku sa tajm-auta a pred poslednji minut. Nepijer je iznudio faul Bentila i pogodio dva bacanja, precizan je i Petrušev na drugoj strani. Na tome je i ostalo, Hajns u teškoj poziciji hvata ofanzivni skok, pogađa i lomi ovaj meč i definitivno.

Dvocifreni su u Zvezdinom timu večeras bili Bentil koji je na 17 poena dodao sedam skokova, i Vildoza sa 11 poena. Olimpiju su predvodili Beron sa 15 poena i Hol sa jednim manje.