EvroligaKošarkaVESTI DANA

Zvezda pokorila Pirej, Olimpijakos morao da se pomiri sa prvim porazom u svojoj hali!

Ekipa Dejana Radonjića potpuno zasluženo stigla do velike pobede – 72:76 (21:22, 15:15, 16;19, 20:20).

Volters i Dobrić dali su Zvezdi pravi zalet ali ima domaćin spreman odgovor. Gosti su u jednom trenutku poveli dvocirenom razlikom, bilo je 10:20 posle Cirbesovog pogotka da bi usledila serija rivala 11:0 koju prekida Lazarević – 21:22.

Vezenkov pogađa uz faul, Martin nastavlja novi nalet, prekida ga Mitrović ali momentum je na strani Olimpijakosa. Holins je izjednačio, Kalinić trojkom produžio seriju, velika borba, u nastavku domaćin konstantno juri prednost Zvezde. Poluvreme je zatvoreno sa nekoliko promašaja na obe strane, Radonjićeva ekipa nosi minimalnu prednost na veliki odmor – 36:37. Volters i Dobrić ubacili su po sedam poena, domaći tim predvodi Vezenkov sa svojih 12 poena.

U istom ritmu se nastavlja, na svaki koš Zvezde domaćin odgovori istom merom, na svaku seriju poena svojim nizom. Kalinić je trojkom zatvorio treću četvrtinu u kojoj su rivali po prikazanom bili potpuno izjednačeni veći deo s tim da je gostujuća ekipa imala konstantno blagu prednost – 52:56.

Trojkom Ivanovića beogradski crveno-beli beže na plus sedam, uskoro nakon novog koša posle ukradene lopte istog igrača i na plus osam, u oba navrata Slukas drži priključak Olimpijakosu. Vajt i Mitrović zaslužni su za to što Zvezda ulazi u finiš sa poet poena prednosti. Dobrić kažnjava grešku Fola i podiže razliku i na 46 sekundi do kraja moglo bi biti da je utakmica prelomljena, tako je i bilo.

Upravo je Dobrić bio najefikasniji u Zvezdi večeras sa 14 poena, Kalinić je ubacio 12. Vezenkov je u domaćem timu ubacio 20 poena uz osam skokova, Slukas je postigao 13.