EvroligaKK Crvena zvezdaKošarkaVESTI DANA

Pobeda van Beograda ostala nedostižna za Zvezdu

Panatinaikos produžio svoj trijumfalni niz i protiv srpskog šampiona – 82:65 (20:17, 18:14, 23:19, 21:15).

Ukradena, promašaj, ofanzivni skok i pogodak, Mitrović je prvi strelac na meču, iz ofanzivnog skoka se i Antetokunpo prvi upisao u domaćem timu, to su jedini koševi u prva tri minuta. Baš se i nismo nagledali lepe košarke u ranoj fazi utakmice, na kratko je Zvezda živnula spolja, brzo je Panatinaikos uzvratio agresivnijom igrom. Lesor je raspoložen za igru, u dva navrata su Zeleni imali pet poena prednosti u prvih deset minuta – 20:17.

Trude se crveno-beli da drže priključak, ne može se ništa zameriti energiji. Trojkom Granta domaći su prvi put poveli sa šest razlike, Nedović je preuzeo odgovornost da svom timu uhvati priključak. Zvezdina odbrana igra možda i najbolje poluvreme u sezoni, Grant je jedini za koga trenutno nemaju rešenja. I kako to biva, promašen otvoren šut na drugom kraju terena Slukas kažnjava trojkom, nešto kasnije je prodorom doneo najvećih plus devet, Bolomboj je umanjio to malo do poluvremena – 38:31.

Panatinaikos se u drugo poluvreme uveo trojkama Slukasa i Grigonisa za dvocifrenu prednost. Bolomboj i Jago su uneli novu energiju u igru gostiju, nedovoljno da se spuste ispod šest razlike. Teodosić je odsečen i nemoćan, Sferopulos ga je izvukao iz igre, Bolomboj nagovestio komplikacije, međutim, nekoliko loših poteza Simonovića domaći su iskoristili da ponovo odmaknu – 61:50.

Tri uspešna poseda Zelenih, tri uspešne realizacije Nedovića, to nažalost znači da se Atamanov tim bez problema drži na distanci. Uspeli su crveno-beli da povežu par dobrih odbrana i trojku Jaga, odmah je zatražen tajm-aut sa domaće klupe. Više od tri minuta je Panatinaikos bio bez koša, Zvezda to nije iskoristila u dovoljnoj meri. Slukas je spakovao zicer Mitogluu, smirio ekipu, Lesor se ponovo razigrao i tu su gosti položili oružje.

Ako ima svetlih tački u Zvezdinom timu, to su možda Nedović i Bolomboj sa po 15 poena. Toliko je imao i Mitoglu, najefikasniji u pobedničkom timu, Grant jedan manje.