EvroligaKošarkaVESTI DANA

Partizan u čudnoj utakmici dobio Albu teže nego što to rezultat pokazuje

Crno-bel odbranili domaći teren – 88:74 (20:19, 22:25, 35:9, 11:21).

Odbrana crno-belih nije na željenom nivou, Kumađe pravi veliki problem u reketu, Panter je svetla tačka sa uvodnih pet poena. Početak utakmice ne sluti na dobro, napad je nemaštovit, odbrana puca, moraće nešto da se menja hitno. Tajm-aut je promenio stvari kratkoročno, prvo je reagovala odbrana, Papapetru i Egzum su dobro napali obruč. Ulazak Lesor pravi razliku pod sopstvenim košem, ispratili su i ostali tu energiju, Papapetruova trojka za prvo vođstvo diže halu. Na kratak period izgledalo je to perfektno, Alba je odbranom izbačena iz koloseka, napad je doneo par lepih akcija i lakih rešenja, dve nesmotrenosti u defanzivnom smislu pokvarile su to pred prvu pauzu – 20:19.

Početak druge deonice ponovo baca sumnju, Lesor je promašio još dva bacanja, dva loše organizovana napada na drugoj strani kaznili su Vecel i Timan, Obradović je izuzetno nezadovoljan na tajm-autu. Timan nastavlja seriju koja traje od kraja prvog kvartala, prekinuo ju je Avramović, Partizanu su bila potrebna tri minuta da poentira u ovom periodu. Upalio je ruku Avramović, tri trojke popravile su atmosferu u hali. Momentum nisu ispratili ostali, ponovo dolazi na naplatu loša odbrana protivničkog šuta sa distance. Agresivna odbrana Albe ne da domaćinu da se razmaše, sem tog napadačkog ludila Avramovića baš i nismo videli nešto za pohvalu, iz toga Gonzalesovi momci crpe samopouzdanje u napadu, lopta ih sluša. Malo živosti uneo je Ledej, zakucavanjem nakon što je krenuo u dribling sa linije za tri poena, s obzirom na prikazano rezultat na poluvremenu je sasvim prihvatljiv – 42:44.

Malo agresivnosti na startu nastavka i trojka Smailagića iz pik end popa. Potpuno druga slika, odbrana je ne mnogo višem nivou, odmah to prati i niz poena. Nova trojka Avramovića pa još jedna Smalagićeva sa iste pozicije i Partizan je nadomak dvocifrene razlike. Gostima su trebala četiri minuta za koš u drugom poluvremenu, Kumađe je pogodio poluhorog. Na kratko je prekinuo nalet crno-belih, Anđušićeva trojka i plus je dvocifren. Nema šta, ovo je najbolji period igre Partizana, Anđušić je ubacio još jednu trojku, Lesor dva bacanja i to je 15 poena prednosti. Zatrpavaju crno-beli, ponovo je Avramovć u zoni kada ne može da promaši, nadovezao se i Panter. Ostavljena je Alba na devet poena za četvrtinu, smeši im se težak poraz – 77:53.

Tri napada zaredom Vecel je nadmudrio Lesora, ne sme velika razlika da opusti. Stao je napad, Ledej je jedini strelac u šest i po minuta četvrtog perioda, odbrana čuva prednost. Ovo je već zabrinjavajuće, Proćida je povezao šest poena, minus je više nego prepolovljen. Agonija je blaga reč za Partizanov napad u ovoj deonici, uloge su potpuno zamenjene, srećom Kumađe je propustio priliku da sa linije penala spusti razliku na jednocifren iznos, Panter u istoj prlici ne greši. Njegov ukradena i lagana egzekucija podsetili su domaću publiku na koš iz igre i prelomili meč.

Sa svojih 19 poena Avramović je bio najefikasniji u domaćem timu, Panter je dodao 16. Na drugoj strani izdvojio se Lo sa 17 poena.