EvrokupKošarkaVESTI DANA

Andora bez šansi u Beogradu, slatka osveta crno-belih

Partizan ispratio goste ubedljivom pobedom – 95:70 (24:16, 21:19, 24:19, 26:16).

Dobru igru u odbrani domaće ekipe ispratio je i napadački učinak, Partizan je bolje ušao u meč. Agresivniji su crno-beli, koncentrisani, u ranoj fazi utakmice podsećaju na partije sa početka sezone i rane faze ove kalendarske godine. Arteaga i Miler-Mekintajer ne dozvoljavaju Partizanu da se odlepi pa smo ušli u jedan period bez poena na obe strane koji prekida Lesor sa linije penala. Na prvi odmor Obradovićeva ekipa je ponela osam poena prednosti – 24:16.

Partizan forsira unutrašnju igru i utakmica je u ritmu kojim održava plus koji povremeno gosti okrnje, Lesor je izuzetno raspoložen u ovom periodu igre. Francuz dominira reketom, Avramović postiže prvu trojku za domaći tim za prvu dvocifrenu prednost. Na poluvreme se otišlo sa rezultatom 45:35. Lesor predvodi crno-bele sa deset poena i šest skokova, Panter je ubacio osam poena. Po deset poena su u gostujućem timu ubacili Hana i Arteaga.

Konfuzan početak na obe strane pa Obradović traži tajm-aut u ranoj fazi drugog poluvremena. Hana trojkama održava Andoru u igri, Koprivica i Trifunović rade dobar posao za Partizan, Ledej vraća dvocifreni plus. Raspoložen je američki krilni centar, crno-beli su na dobrom putu da prelomi utakmicu. Madar je trojkom zatvorio četvrtinu za maksimalnih plus 15 – 69:54.

Kako je završio treću, tako je Madar započeo četvrtu četvrtinu, Ledej slobodnim bacanjima podiže razliku na plus 20. Serija grešaka otopila je donekle prednost domaćina, tačnije omogućil košarkašima Andore da to učine, posle slobodnih bacanja Paulija je prepolovljena. Tehnička Loveta pokvarila je momentum gostima, Panter i Lesor našli su načina da probiju zonsku odbranu rivala serija 12:0 čini se da ubija sve nade Andori da meč učini bar neizvesnijim, alej-up zakucavanje Lesora na asistenciju Pantera kao da to potvrđuje.

Na kraju najefikasniji je Ledej sa 20 poena iako je prva figura bio Lesor sa 18 poena i 12 skokova. U timu Andore 17 poena je ubacio Hana, jedan manje Arteaga.