EvroligaKošarkaVESTI DANA

Lakoća i rutina crno-belih kao melem u teškom rasporedu!

Partizan se revanširao Asvelu sa velikom kamatom – 92:71 (25:16, 25:20, 26:15, 16:20).

Gosti su otpočeli jednim slobodnim bacanjem pa alej-up zakucavanjem Ponsa, dve trojke Pantera su dobar start za crno-bele. Ima Partizan malo problema u organizaciji, sve se svodi na idividualni kvalitet Pantera, Asvel za sada agresivno napada obruč. Tesno u ranoj fazi utakmice, Lesor je malo podigao publiku sa svojih dva plus jedan pa blokadom na De Kolu, time je uveo svoju ekipu u niz od tri realizovana napada. Poludistanca Egzuma pa trojka Papapetrua, Nua prekida zakucavanjem tu seriju. Na kratko samo, četiri vezana poena Lesora odvela su domaćina prvi put na dvocifreni plus. Asvel je to uspeo malo da smanji, imao zicer da se približi, nije uspeo, Panter hvata sopstveni promašaj, pogađa i postaje dvocifren već u prvom kvartalu – 25:16.

Izjednačen ritam u drugoj četvrtini, uspešan napad prati uspešan protivnički, neuspešni takođe. Prvi koji je uspeo da poveže odbranu i realizaciju je Partizan, Ledej je napao obruč i vratio dvocifrenu prednost. Sa Parkerovog tajm-auta vraćamo se na jaku odbranu domaćina, Egzum bacanjima podiže razliku. Par traljavih napada i dva dobra poteza Fola pod njihovim košem nisu ugrozili razliku ali Obradović traži tajm-aut da stabilizuje ekipu. sa istog su se vratili dobro organizovanim napadom i Egzumovih dva plus jedan, Naneli vraća trojku protivniku pa drugom u kontri diže halu na noge. Dugo Asvel nije mogao da poentira iz igre, Panterova ruka je vrela večeras i drži svoj tim u rezultatskoj distanci. De Kolova trojka prekida prazan hod gostiju što se tiče koševa iz igre, Egzum ponovo pogađa pod faulom, trojka Bosta je poslednji koš u prvom poluvremenu – 50:36.

Trifunović je prva violina na početku drugog poluvremena. Jesu gosti prvi poentirali, međutim, Trifunović pogađa trojku, slede dve brze ukradene lopte, zakucavanje Trifunovića, polaganje Avramovića, mora Parker da zove brzo tajm-aut. De Kolo je na kratko razmrdao svoju ekipu pogotkom sa poludistance i asistencijom za lake poene, seče to Avramović fenomenalnim zakucavanjem. Kontroliše Partizan utakmicu u potpunosti, Panterova trojka i Ledejevo zakucavanje bacaju Asvel na konopce. Odbrana domaće ekipe u potpunosti je poništila protivnika, iz toga se nagrađuju nizom poena, na kratko ga prekida Pons trojkom pa poenima posle ofanzivnog skoka, ništa to previše ne menja – 76:51.

Brzih 6:0 gostiju na otvaranju četvrte četvrtine, Ledejeva bacanja prekidaju taj niz, potom se Egzum prošetao do koša da se dostigne kota 80. Obradović uveliko koristi priliku da podeli minutažu, Asvel se trudi da upristoji poraz, publika je pozdravila alej-ap zakucavanje Ponsa. Domaćoj publici su njeni ljubimci priuštili jedno lepo alej-up zakucavanje, Smailagić je ukrao loptu i dodao je Madaru, on uzvraća asistencijom iza leđa, u narednom napadu trojkom dobacuje do 92 timska poena večeras.

Ubedljivo najefikasniji večeras Panter sa 22 poena, drugi na Partizanovoj listi strelaca je Egzum sa 13. Po 14 poena i šest skokova učinak je Fola i Ponsa u redovima Asvela.