EvroligaKošarkaVESTI DANA

Barselona ostala Partizanova frustracija

Prva evroligaška utakmica pred domaćom publikom nije prošla kako treba za crno-bele 83:92 (16:23, 18:21, 26:25, 23:23).

Centri su prvi strelci večeras, Veseli sa poludistance, Koprivica mu se revanširao fintom za zakucavanje. Odlično izgleda Koprivica u ranoj fazi utakmice, njegovih je šest poena od osam timskih. Nema pravu podršku, dosta izgubljenih lopti kažnjava pre svega Da Silva, nanizao je devet poena. Jednu je kaznio i Laprovitola trojkom u kontri, Obradović mora da zove tajm-aut na minus devet. Ledej i Avramović prodorima daju energiju ekipi, odbrana ne prati to u dovoljnoj meri – 16:23.

Uslovno rečeno, rezervna petorka crno-belih igra mnogo bolju odbranu, Avramovićevih pet poena, Kaminski popravlja jedan njegov prodor i eto priključka. Kada je Avramović i dobio jedan faul na polaganju, Grimau je morao da traži minut odmora. Šut spolja ne služi ni jedne ni druge naročito, doduše, to više vaši za domaće koji su pogodili tek jednu trojku iako su imali otvorene poglede ka košu. Crno-beli nisu u dovoljnoj meri valorizovali svoju bolju odbranu, hladan tuš je došao u vidu trojki Abrinesa i Laprovitole. Nakon Obradovićevog tajm-auta treća u nizu, druga Laprovitolina, pojavili su se Doužer i Ledej u pravo vreme. Sa ovakvim nedostatkom koncentracije u odbrani, bez zagrađivanja skoka potop u završnici poluvremena je neminovnost, trojkama Jokubaitisa i Kalinića na odmor Barselona ide sa dvocifrenom razlikom – 34:44.

Brzih pet poena Doužera je ono što je Partizanu trebalo za sam ulazak u poluvreme. Doužer i Naneli daju ton igri u napadu, moraće i odbrana da se poboljša. Momentum je pokvarila četvrta lična Doužera, gosti se drže na tih četiri do šest poena prednosti do sredine treće deonice i televizijskog tajm-auta. Nakon povratka sa istog nova trojka Laprovitole domaćinov minus čini ponovo dvocifrenim. Naneli ubacuje novu trojku, posle dužeg vremena se pojavio Panter dugom dvojkom pod faulom, Partizan odbija da se preda. Tih minus četiri kao da začara crno-bele, granica koju ne mogu da probiju. Da postoji neka blokada svedoči nam nešto što ne pamtimo kada smo videli, Panterova dva promašena bacanja – 60:69.

Depresivan početak četvrte četvrtine iz ugla domaćina, usporili su protivnika, sada ne mogu to da isprate u ofanzivnom delu. Ni to što je Barselona rano izašla iz bonusa, a tri i po minuta bila bez koša iz igre ništa ne menja previše. Nakon što je Ernangomez uhvatio sopstveni promašaj, gosti se drže na osam do deset poena razlike. Posle ko zna koliko vremena Partizan je uspeo da veže dva uspešna poseda i odbranu, Smailagić položio za minus šest, Grimau zatražio tajm-aut. Zagrađivanje koša crno-belih frustrira, trojke Ernangomeza i Laprotivole su novi hladni tuševi. Ovo je jedna od onih utakmica kada je bolno očigledno da je pobeda nemoguća misija.

Pogled na listu strelaca kaže da je Naneli ubacio 14 poena, Doužer jedan manje. Goste je predvodio Laprovitola sa 20 poena i šest asistencija, Ergangomez je postigao 15 poena.