ABAKošarkaVESTI DANA

Partizanova lakoća pobeđivanja pretočena u sedmu stotku

Ni Borac nije mogao da je izbegne – 114:84 (30:21, 19:19, 34:27, 32:18).

Gagić i Vukčević su postigli prve koševe za svoje ekipe, palicu preuzimaju Madar i Hejl koji se takmiče dobrim potezima u napadu, mladom Izraelcu je bilo potrebno manje od četiri minuta da ubaci dvocifren broj poena. On i Vukčević su jedini strelci kod Partizana u prvoj polovini uvodnog kvartala, izgradili su poenima početnu prednost, Hejl drži priključak, i on je dvocifren. Povezao je i Panter šest poena, sjajno crno-beli šutiraju iz igre, Vukčevićeva poludistance je donela prvu dvocifrenu prednost, umanjio je Radonjić – 30:21.

Na kratko su Avramović pa Anđušić vraćali dvocifreni plus, Borac prišao na minus sedam pa Obradović pokušava da prekine taj mini nalet tajm-autom. Partizan je stegao odbranu, pre svega na Hejlu, napad funkcioniše sve vreme i deluje da vraća meč pod kontrolu. Za razliku od prve četvrtine gde su crno-beli sjajno šutirali spolja sada se više oslanjaju na unutrašnju igru, Lesor se par puta poigrao s obručem. Imao je svoj momenat i Egzum, krenuo u dribling kod linije za tri poena i obradovao navijače kucanjem. Povezao je nakon toga Boldvin četiri poena, prilazak na jednocifreni zadatak odmah je znak za Obradovića, na poluvreme se otišlo sa tim rezultatom – 49:38.

Upozorenje sa kraja poluvremena je Partizan shvatio, mnogo agresivnije je ušao u nastavak, Lesor pod faulom, trojke Pantera i Vukčevića, maksimalnih plus 16 i tajm-aut Mijatovića. Kratkoročno nema reakcije, dodatno to uvećava Madar, postigao je za sada 13 poena bez promašaja. U trenucima kada svedočimo načinu na koji su Avramović i Naneli pogodili trojke, te govoru tela gostiju, čini se da je meč definitivno pod kontrolom crno-belih. Sa lakoćom Partizan uveseljava svoju publiku, prelako puca odbrana Borca, alej-up Nanelija dodatno je zagrejao navijače. Dodatno ih je razgalila Avramovićeva trojka sa skoro pola terena sa zvukom sirene – 82:66.

Kao i u nekim ranijim utakmicama brojimo dokle će Partizan da dobaci, trojka Trifunovića prebacila je kotu 90. Trojka Egzuma znači da je ovo sedma stotka crno-belih u sezoni u AdmiralBet ABA ligi, odavno se čeka samo konačan rezultat.

Najefikasniji među crno-belima na kraju Lesor sa 19 poena, po 16 su postigli Vukčević i Madar. Dva igrača su odskočila u ekipi Borca, Hejl sa 24 poena i šest asistencija, Gagić sa 22 poena, osam skokova i šest asistencija.