ABAKošarkaVESTI DANA

Mnogo problema i oscilacija u igri Partizana, piše se pobeda

Uz mnogo muke crno-beli su drugi put ove sezone savladali Borac – 75:68 (18:17, 13:14, 22:14, 22:23).

Energično je mlada petorka domaćih ušla u meč, serijom 8:0, Borac u ranoj fazi utakmice poentira samo sa linije za slobodna bacanja. Prvi koš iz igre gostiju je trojka Tomaševića, Madar sa poludistance prekida tu seriju. Blago rečeno, ne blistaju ni jedni ni drugi napadački, s tim da Partizanova odbrana i agilnost ne dozvoljavaju rivalu poene iz igre dok na drugoj strani crno-beli dolaze do nekih lakih poena iako loše šutiraju sa distance. Prvu deonicu zatvorile su trojke Ilije i Radovana Đokovića – 18:17.

Bezidejni Partizan, Borac nastavlja svoju seriju i tera Obradovića na tajm-aut ubrzo po početku drugog kvartala. Napadačku agoniju domaćih prekida Avramović trojkom. Zabrinjavajuće izgleda Partizan, gosti provociraju šut, crno-beli ne mogu ništa da pogode, za to vreme Borac vezuje sedam poena pa Madar posle ofanzivnog skoka postavlja konačan rezultat prvog poluvremena – 31:31. Po pet poena ubacili su Avramović i Kuruc na jednoj a Tomašević i Todorović na drugoj strani.

Osam vezanih poena Avramovića diglo je Pionir na noge, Marinović pokušava da preseče ovaj nalet. Lepa akcija Partizana, Avramović asistira Lesoru za lake poene i dvocifrenu prednost, Ledejevo zakucavanje pokazuje da je Borac u problemu. Neshvatljivo su stali domaći, Borac odgovara sa šest vezanih poena. Prazan hod crno-belih od četiri minuta bez koša prekinuo je Panter zakucavanjem posle ukradene lopte, na kratko, vraća se Borac potpuno u igru. I dalje mnogo problema u igri Obradovićeve ekipe ali bolja četvrtina od prethodne dve – 53:45.

Kuruc je zakucavanjem otvorio četvrtu četvrtinu, Todorović odgovara sa pet vezanih poena. Partizan je malo stegao odbranu ali čim Borac pronađe bilo kakav ritam ozbiljno preti. Dobri minuti Lesora, trojka Avramovića pa polaganje Ledeja posle njegove ukradene lopte za plus 11 na manje od dva minuta do kraja prelomili su ovaj meč iako su Hejl i greške domaćih malo zakomplikovali finiš.

Najbolji u domaćem timu bio je Avramović sa 20 poena i šest skokova, odličan je bio i Ledej sa 13 poena i devet skokova. Najefikasniji u redovima Borca bili su Todorović sa 13 odnosno Tomašević sa 11 poena.