ABAKošarkaVESTI DANA

Panter poravnao račune, Partizan u finalu ABA lige posle devet godina!

Budućnost potpuno razbijena u majstorici – 101:77 (26:21, 29:14, 22:24, 24:18).

Neefikasan početak, energija dobra ali jedine poene u prva dva minuta na utakmici postigao je Panter sa linije za slobodna bacanja. Tri minuta se čekalo na prvi poen za Budućnost, polovičan je sa linije za slobodna bacanja Kobsa, Peri zakucava nakon ukradene lopte i postiže prvi koš iz igre na utakmici, Ledej odgovara trojkom, Zoran Nikolić pogađa iz ofanzivnog skoka, sledi trojka Trifunovića. U seriji trojki su domaći, svoju prvu je ubacio i Avramović, Micov je prvi koji je to uradio u redovima gostiju. Raspoloženi su Panter i Ledej, Partizan odlično izgleda šuterski u prvoj četvrtini ali i Budućnost ima šta da pokaže – 26:21.

Propustili su crno-beli priliku da u ranoj fazi druge deonice pobegnu na dvocifreni plus, čim su gosti prišli na minus pet Obradović zove tajm-aut. Panter i Madar nastavili su šutersku rapsodiju domaćeg sastava, Lesor i Zagorac zakucavanjima dižu na plus 13. U ovim trenucima Budućnost ne postoji na terenu, agresivna odbrana izbacila ih je iz ritma, prednost Partizana konstantno raste. Na konopcima su Plavi, bez rešenja, rezultat oslikava stanje stvari na terenu – 55:35. Nezaustavljivi Panter isporučio je 21 poen, Ledej je dodao 11. Danilo Nikolić je sa osam poena trenutno najefikasniji kod gostiju.

Nešto sporiji početak drugog poluvremena, Partizan održava visoko vođstvo. Panter je nastavio svoju šutersku kliniku, ostatak ekpe ispratio, crno-beli sigurno koračaju ka finalu, Budućnost u trećoj deonici nije dala ni naznaku da bi mogla da zakomplikuje meč – 77:59.

Položili su oružje Podgoričani, na nešto više od šest minuta do kraja Partizan ne posustaje i ima nameru da da gazi do kraja. Sem ako se ne desi čudo epskih razmera ovde je samo pitanje konačnog rezultata. Tako će i biti, ostaje da se vidi samo da li će domaćin dobaciti do stotke, brojao je do 101.

Prvi čovek večerašnje utakmice bez konkurencije Panter sa 30 postignutih poena, Ledej je dodao 16. Među gostima izdvojili su se Sili i Peri sa 20, odnosno 15 poena.