ABAKK PartizanKošarkaVESTI DANA

Partizan protiv Budućnosti brojao do 96!

Crno-beli nastavili svoj niz pobeda i u derbiju 12. kola AdmiralBet ABA lige – 96:83 (21:28, 29:13, 28:23, 18:19).

Prvi pogodak na utakmici je jedna teška trojka Mihailovića na isteku napada, ubacio je jednu i Makundu za bolje otvaranje gostiju pre nego što se Ledej sa linije penala prvi upisao u redovima Partizana. Potrošnja u Kaunasu je vidljivo ostavila traga na crno-belima, nisu u prepoznatljivom izdanju što je Žakeljeva ekipa kaznila sa 11 poena u uvodna četiri minuta. Do polovine prve deonice Kaboklo je jedini pogađao iz igre u timu domaćina, trojkom i pogotkom pod faulom održao je priključak u nekom periodu, trojke Pola i između toga prodor Makundua izgradili su prednost od sedam poena za goste. Po povratku sa televizijskog tajm-auta Pol je pogodio treću trojku iz isto toliko pokušaja za dvocifreni plus i Obradovićev poziv na klupu. Četvrtom trojkom Pol je podigao razliku, na kraju prve četvrtine ona je iznosila sedam poena – 21:28.

Malo pristojnija odbrana, proradio je i šut za tri, Naneli je ubacio svoju prvu, Kaboklo drugu trojku, brzo po ulasku u drugi kvartal su crno-beli na posed razlike. Žakeljev prvi tajm-aut nije pomogao, Naneli je nastavio niz svoje ekipe sa još pet poena, pa se otišlo na drugi. Nema pomoći kratkoročno, Budućnost je bez koša skoro pet minuta, domaćin je napravio seriju 15:0. Ferel je trojkom prekinuo post gostiju, spakovao Slavkoviću polaganje pod faulom, tako i oživeo svoj tim. Na Obradovićevu nižu postavu Žakelj je odgovorio igrom sa dva plejmejekera, međutim, završnica poluvremena je pripala crno-belima, čak je Doužer uspeo da pogodi iza table – 50:41.

Doužer se poigrava sa odbranom Budućnosti, nanizao je sedam poena, u dva navrata odveo svoj tim na najvećih plus 12. Na momente gosti uspevaju da kazne određene propuste u odbrani crno-belih, ali to nije dovoljno za išta sem da povremeno priđu na jednocifreni zaostatak. Partizan predvođen Kaboklom drži distancu, razlika je bila maksimalna na trećoj pauzi – 78:64.

Istu je uvećao trojkom Vukčević pre nego što je Mihailović vratio. Bez obzira na to što Obradović rotira, ne bi li pojedine osvežio pred novo duplo kolo Evrolige, Budućnost ne uspeva značajnije da ih ugrozi. Petom trojkom Pola gosti su na kratko prišli na minus devet, ne paniče crno-beli, uzvratili su sa šest poena preko Ponjitke i Ledeja. Nakon tog niza, Partizan je rutinski priveo meč kraju.

Ovoga puta Kaboklo se izdvojio statistički, sa 21 poenom, Doužer ih je imao 17. Goste može da raduje partija Ferela, sa 17 pooena i šest asistencija, Pol je ubacio poen manje.