FK Crvena zvezdaFK PartizanFudbalSrbijaVESTI DANA

Jesen je ipak Partizanova, Zvezda u Humskoj prepustila prvo mesto!

Dugo su crno-beli čekali na prvenstvenu pobedu nad večitim rivalom, dočekali su je onda kada je trebalo pokazati karakter – 2:1 (1:0).

Relativno mirnih deset minuta, bar u smislu iole većih uzbuđenja, videli smo tek jednu intervenciju Glazera kada je boksovao loptu posle Nathovog pokušaja. prvu iole ozbiljnu situaciju kreirao je Natho, prošao je dvojicu čuvara ali je sa sedam metara iskosa šutirao direktno u Glazera. Najavila je ta šansa period pritiska crno-belih, Natho je potom šutirao pored gola, Glazer je uspeo minut kasnije da interveniše ispred Glazera u petercu.

Prva pretnja crveno-belih došla je nakon što je Mijatović oduzeo loptu pred kaznenim prostorom rivala, uputio je nizak, precizan udarac, Jovanović je isti skrenuo u korner. To je period kada je Zvezda prebacila dešavanja na protivničku polovinu, iz kornera nakon pola sata igre izrodile su se dve velike šanse. Katai je pokušao makazicama, pred gol linijom je intervenisao Ilić, još opasniji je bio Olanjinkin udarac glavom, Marković je odbio isti na samoj liniji. Ređaju se pokušaji crveno-belih, od tri naredna Bukari je bio najopasniji, pobegao je štoperima domaćina ali šutirao pored gola.

Period Zvezdine bolje igre sasekao je penal dosuđen za Partizan nakon starta Rodića nad Stojkovićem, intervencije VAR sobe i gledanja snimka. Pet minuta pre isteka regularnog dela prvog poluvremena Natho je poslao Glazera u jednu a loptu u drugu stranu. Sa stečenom prednošću domaćin je otišao na pauzu.

Zvezda nešto agilnija u ranoj fazi nastavka, Hvang je driblingom bacio na travu dvojicu domaćih fudbalera, udarac nije bio previše opasan po Jovanovića. Mnogo opasnije je delovala polukontra na drugoj strani, povratna lopta za Zahida i šut uz stativu. Odmah potom usledila je još jedna, Dragović je pred petercem izblokirao Zahida. Malo se povukao Partizan, međutim, im se oslobodio pritiska, prednost je duplirana. Zahid je u 66. minutu osvojio loptu na protivničkoj polovini, napravio dribling, zatim poslao pravovremen pas ka Saldanji koji je realizovao zicer.

Nemaju crveno-beli šta da čekaju, moraju sve karte da bace na napad. Mijatovićev udarac glavom Jovanović je odbio u korner, posle istog je boksovao loptu na udarac Bukariju, isti je završio pored gola. Za taj promašaj se Bukari iskupio u 71. minutu, poslao je loptu na tri metra pred gol, Endiaj je pospremio u mrežu.

Sedam minuta kasnije Jovanović je sjajnom intervencijom spasao domaćina izjednačenja posle Kanginog slobodnjaka. Opasnost i na drugoj strani nakon dužeg vremena, Nikolić je bio u dobroj poziciji, loše je zahvatio loptu levom nogom. Jovanović je bio na visini zadatka i kod strašnog udarca Kange sa distance, Mijatoviću je poništen i drugi gol zbog ofsajda kada je bio najbliži odbitku. Jalovi su bili napadi Zvezde u završnici do pred sam kraj kada je Kraso probio i centrirao, Katai sa tri metra očajno šutirao glavom, Partizan sa prvog mesta ide na pauzu.