ABAKošarkaVESTI DANA

Partizan se održao u životu, predvođen Panterom produžio seriju!

Tri sata borbe, računajući i prekid, crno-beli su se vratili i izašli kao pobednici – 70:67 (21:17, 18:14, 8:23, 23:13).

Bolje su počeli crno-beli, mnogo agresivnije nego u prethodne dve utakmice, Kalinić je postigao prve poene na meču pre nego što je Mur dva puta pogodio za tri. Zvezda dugo izgleda nepovezano ali Partizan to ne kažnjava pa Davidovac pogađa prvu trojku za goste, slede Kuzmićevi laki poeni pa greška Smailagića na ubacivanju lopte što u nastavku kažnjava Kuzmić pre nego što ovu seriju prekida Panter košem uz faul. Šuterski domaćin izgleda odlično za sada ali još uvek nema iole veće prednosti. Zvezda u završnici prve četvrtine ne može da pogodi ništa iz igre, Panter i Madar su sa poludistance osigurali prednost – 21:17.

Par grešaka su povezali i crno-beli, Ivanović postiže trojku pa Obradović traži tajm-aut brzo po povratku sa pauze. Ubrzo i Dobrić pogađa za tri, Madar polaže za novo izjednačenje. Izuzetno teški uslovi za igru u hali, za sada se Partizan nešto bolje snalazi predvođen Panterom. Zvezda je već pet minuta bez koša iz igre, tri minuta bez poena uopšte, Koprivica posle dva ofanzivna skoka pogađa i tera Radonjića na tajm-aut. Po povratku na teren Avramović pogađa trojku za plus sedam pre nego što je Dobrić ubacio flouter. Sa tri poena Avramović je postavio konačan rezultat prvog poluvremena, maksimalnih plus osam – 39:31. Panter i Dobrić predvode svoje timove, obojica su za sada postigli po 11 poena.

Izjednačen ritam na početku drugog poluvremena, na lake poene Davidovca i Lazića odgovara Panter. Dva loša napada domaćina, četiri vezana poena Davidovca i Obradović mora da reaguje. Slede tri nova loša napada, Marković trojkom približava crveno-bele na poen zaostatka, Zagorac ga blokadom sprečava da donese i vođstvo ali to ubrzo čini na kratko Kalinić pre nego što Koprivica prekida tu seriju. Momentum je na strani Crvene zvezde, Dobrić trojkom uz faul odmiče goste na plus sedam – 47:54.

Avramović pokušava da pokrene ekipu, Davidovac čuva plus. Razigrao se Avramović i eto Partizana očas posla na minus dva, novi minut odmora traži Radonjić. Nakon povratka na teren Panter i Madar bacanjima donose minimalnu prednost. Kalinić je pogodio iz reketa, domaći su ponovo u kontraritmu, Mur pogađa trojku u pravom trenutku. Rezultatska klackalica, Panter trojkom preko ruke obezbeđuje tri poena prednosti pred poslednji minut. Tokom tajm-auta koji je zatražio Radonjić zbog ubacivanja predmeta na parket sudijska trojka se povukla u svlačionicu, utakmica je prekinuta sve dok deo tribina nije ispražnjen. Zagorac je sprečio Kalinića da poentira po povratku na teren, nije bilo koševa u naredna dva napada pa na 13 sekundi do kraja Partizan ima napad a Davidovac šalje Madara na liniju za slobodna bacanja. Izraelac je oba puta precizan, poeni Davidovca nisu promenili ništa.

Junak pobede je Panter, ključni poeni, na kraju njih 22 uz šest asistencija, bitnu rolu imao je i Avramović koji je meč završio sa 14 poena. Crveno-belima večeras nisu pomogle ni sjajne partije Dobrića i Davidovca koji su ubacili 20, odnosno 19 poena.