ABAKošarkaVESTI DANA

Lesor i Avramović poveli ,,NBA“ Partizan u majstoricu!

Partija sezone crno-belih u četvrtoj utakmici finala – 112:84 (35:27, 33:16, 20:20, 24:21).

Utakmica počinje poenima igrača na poziciji pet posle ofanzivnog skoka. Igra se koš za koš u prva tri minuta, Holins sa dve trojke najavljuje bolji ritam svoje ekipe, odgovorili su trojkama Smailagić i Ledej. Holins postiže treću trojku, krade loptu pa odmah i četvrtu, očajna odbrana Partizana pa Obradović mora da zove tajm-aut. Mur je pogodio flouter ali odbrana je i dalje kritična, Voters je vezao dva koša. Ulazak igrača sa klupe, pre svih Zagorca i Lesora, doneo je agresivnost u odbrani i boljitak u igri domaćina. Partizan je potpuno zatvorio prilaze košu već nekoliko minuta, Lesor je nezaustavljiv u reketu i serija poena se nastavlja. Deset ih je vezala Obradovićeva ekipa pre nego što je Dobrić pod faulom prekinuo prazan hod gostiju, na kratko, jer su trojke vezali Madar i Avramović a zatim ovaj drugi zakucava posle ukradene lopte. Volters je na kratko prekinuo ovaj nalet, uvodnu četvrtinu zatvorio je trojkom Panter, što su njegovi prvi poeni večeras – 35:27.

Davidovac je prvi pogodio u drugoj deonici, Lesor i Madar prave seriju 9:0 za dvocifrenu prednost po prvi put na utakmici, nastavljaju Panter trojkom i Avramović sa poludistance, to je plus 20, Zvezda je na konopcima. Dobrić sa linije za slobodna bacanja jedini donosi poene gostima, Avramović u međuvremenu probija. Posle dužeg vremena crveno-beli su uspeli da realizuju nešto iz igre ali to ne menja nešto previše na terenu, Lesor i Avramović igraju svoju igru, Partizan je već na 60 poena. Potpuno je Zvezda razbijena, crno-beli su u prvom poluvremenu brojali do 68, neverovatan učinak – 68:43. Domaću ekipu predvode Lesor sa 17 poena i Avramović sa jednim manje, jedine svetle tačke u Radonjićevom timu su Holins koji je postigao 12 i Volters sa osam poena.

Drugo poluvreme počelo je trojkom Ledeja i poenima Smailagića nakon ofanzivnog skoka, prvi koš za Zvezdu postigao je Holins. Ova četvrtina ne liči na prethodne Partizan se koncentrisao na odbranu na ivici faula, šalje protivnika često na liniju penala. Šest vezanih poena za crno-bele i eto ih ponovo na plus 30. Kako se odvija utakmica u trećoj deonici dovoljno govori to da je Obradović dao minute Glasu i Vukčeviću. Uprkos tome, trener Partizana na prvu lošu sekvencu traži tajm-aut na plus 23, na kraju ovog perioda rezultatska distanca je ista kao na poluvremenu – 88:63.

Posle zakucavanja Vukčevića još jednom Radonjić traži tajm-aut ali je ovde kristalno jasno ko je pobednik. Dva vezana koša Trifunovića i Partizan je na sto poena a ostalo je još pet minuta do kraja. Posle trojke Trifunović je gestom isprovocirao klupu rivala zbog čega je usledilo koškanje, kraći prekid i njegovo isključenje. Nepotrebna scena, utakmica je odavno rešena.

Do velike pobede Partizan su predvodili Avramović koji je meč završio sa 24 poena i šest asistencija, i Lesor koji je ubacio 19 poena. Ako se može govoriti o pojedincima u crveno-belom, Holins je postigao 19 poena, Dobrić 16.