KošarkaSrbijaVESTI DANA

Zvezda ponovo nadmoćna, trofej ne menja vlasnika!

Crveno-beli su došli do svog ukupnog 11. a osmog trofeja nacionalnog Kupa otkad on nosi ime Radivoja Koraća – 85:68 (20:13, 29:15, 18:18, 18:22).

Utakmica je počela serijom promašaja na obe strane, prve poene postigao je Volters posle skoro tri minuta igre, zatim je ovaj momak postigao i trojku pa na isti način poentira i Kalinić, Holins kompletira seriju 10:0, Obradović mora da traži tajm-aut. Partizanu je trebalo pet i po minuta za prvi koš, pogodio je Mur sa poludistance. Panter je trojkama razmrdao crno-bele. zatim i asistencijom za Kuruca, sada Radonjić mora da reaguje. Rizik Obradovićeve ekipe da pušta šut Markoviću nije se isplatio, Zvezda je mnogo bolja u završnici prvog kvartala – 20:13.

Trojkom Holinsa i polaganje Dobrića otvaraju drugu četvrtinu, Volters nastavlja niz, Partizan je u problemu. Bezidejno deluju crno-beli, izbačeni iz koloseka, momentum je potpuno strani Zvezde koju predvodi raspoloženi Marković. Nadmoćna je Zvezda u ovom poluvremenu, sem jednog naleta Partizan u prvom poluvremenu nije bio ravnopravan rival – 49:28. Zvezdu predvode Kalinić i Marković sa po deset poena, četiri igrača imaju po šest poena u redovima crno-belih.

Na momente Partizan da znake života ali i dalje je predaleko od Zvezde, sigurna rezultatska distanca za crveno-bele. Tek povremeni dobri momenti u napadu ili odbrani Partizana nisu dovoljni čak ni da se iole ozbiljnije približi rivalu koji će četvrtu četvrtinu odigrati bez Dejana Radonjića koji je isključen – 67:46.

Nema šta, kola su odavno krenula nizbrdo kod crno-belih nema reakcije. Zvezda hrli ne samo ka odbrani trofeja nego i ka još jednoj ubedljivoj pobedi nad večitim rivalom. Partizan ne odustaje i pokušava da bar koliko-toliko umanji minus ali težak poraz je neminovnost.

Novog-starog osvajača Kupa Radivoja Koraća predvodili su Kalinić sa 18 i Holins sa 15 poena. Svetle tačke među crno-belima, ako se tako može reći, večeras su Lesor sa 19 poena i Panter sa 14.