FK PartizanFudbalSrbijaVESTI DANA

Partizan morao penalima do četvrtfinala Kupa!

Grafičar namučio favorita, Humska morala da čeka bolje izvođenje jedanaesteraca – 1:1 (0:0), penalima 5:4.

Prvi je pokušao Šćekića, nakon kornera sa leve strane glavom je gađao preko gola. Partizan je nametnuo inicijativu od samog starta, čeka se prava šansa, pre toga Guteša je odbranio jedan nezgodan udarac Baždara. Blizu isteka trećine prvog dela igre gosti su umalo zaledili domaću publiku, ostao je Jovanović ukopan, srećom po njega Ajdarev udarac glavom završio je iznad prečke.

Onda kada se Grafičar malo oslobodio, otvorio se prostor za Baždara, mnogo opasniji šut levom nogom, Guteša ponovo brani. Odmah u sledećem napadu šansa za goste, okliznuo se Trifunović, iskoristio to Stojanović ali mu je Jovanović odbranio udarac sa šest metara. Sve opasnije deluje Grafičar, kombinacijom spretnosti i sreće Jovanović je prebacio loptu preko prečke posle pokušaja Babakara koji je na petercu čudno zahvatio loptu, više se odbila od njegovog vrata nego što je šutirao glavom.

Još dva pokušaja Baždara u kratkom razmaku, desnom, pa levom, ovaj drugi najopasniji do sada, ali Guteša ukupno četiri puta izlazi kao pobednik iz duela s njim. Ređaju se šanse na obe strane, Bubakar je pobegao odbrani Partizana, Jovanović se bacio na vreme i skratio mu ugao. Utakmica je potpuno otvorena, morao je Jovanović da interveniše i posle Ajdarevog šuta sa distance, to je bio poslednji značajan potez u sadržajnih prvih 45 minuta.

Pet minuta po njegovom ulasku u igru videli smo nezgodan udarac Saldanje koji je Guteša odbio u korner. To je bilo sve u prvoj trećini drugog poluvremena u kome Partizan ima jalovu inicijativu. Istu je preseklo vođstvo gostiju u 64. minutu. Ajdar je pobegao Šćekiću, povukao loptu ka ivici kaznenog prostora i postigao još jedan u nizu lepih golova koje crno-beli primaju ove sezone.

Ni dva minuta kasnije Grafičar je ostao sa igračem manje, Bubakar je zaradio drugi žuti karton zbog starta nad Saničaninom. Šehović je bio u odličnoj poziciji da izjednači vrlo brzo, iz srca kaznenog prostora je šutirao tik preko prečke. Promenu je doneo ulazak mladog Dušana Jovanovića. Stojković je poslao loptu po zemlji na peterac, debitant se u 79. minutu odlično snašao i preusmerio loptu u gol.

Krenuli su crno-beli i po drugi gol, par opasnih napada, udaraca, Dušan Jovanović je bio taj koji je bio u najboljoj poziciji, šutirao je pored gola. Pravo ni iz čega Grafičar je mogao da šokira Humsku, tačnije Petrović, izbio je blizu gola, Aleksandar Jovanović je bio dobro postavljen na prvoj stativi. Izdržali su gosti i poslednje nalete crno-belih u zaustavnom vremenu, izborili penale.

Petrović je prvi šutirao za goste i sjajno to uradio, kao i Natho za crno-bele, doduše uz pomoć prečke. Aleksa Jovanović je prezimenjaka na golu Partizana poslao u jednu, loptu u drugu stranu, isto je uradio Belić kao Partizanov drugi izvođač.

Fratrović je prvi bio neuspešan, Aleksandar Jovanović ga je pročitao, Kalulu potom doveo crno-bele u vođstvo. Vukićević je poslao loptu pod prečku, Zahid čuva prednost. Đukić je održao Grafičar u životu, Saldanja panenkom poslao Partizan u četvrtfinale Kupa.