EvrokupKošarka

NBA Partizan, Pionir progutao Tauerse!

Nova sjajna izvedba ekipe Željka Obradovića – 102:77 (34:14, 31:27, 20:12, 17:24).

Domaći bolji na otvaranju, serija 6:0, Houmsli je prekida na kratko na šta odgovaraju Panter trojkom i Ledej zakucavanjem pa je trener Hamburga prinuđen da rano iskoristi prvi tajm-aut. Predvođen Panterom i Lesorom, nošen podrškom publike, Partizan je potpuno razbio goste u ovoj fazi utakmice. Šut sa distance učinio je da gosti dođu do dvocifrenog broja poena, što ne menja mnogo utisak, razgoropađeni Lesor i saigrači digli su publiku na noge – 34:14.

Mlađa postava drži prednost ali na prvi znak pada koncentracije Obradović reaguje minutom odmora. Vratila se energija iz prve četvrtine, napadačka raspodija Partizana, rival nema šanse da parira ovakvom izdanju iako su pronašli svoj prepoznatljivi ritam u napadu – 65:41. Lesor i Ledej imaju već po 15 poena, na drugoj strani najefikasniji je Houmsli sa devet.

Početak treće deonice je nešto sporiji u odnosu na prethodne, prednost crno-belih nastavlja da raste. Pobednik se ovde skoro pa zna, ali Obradovićevi puleni ne spuštaju gas, štaviše igraju kao da je u pitanju egal meč pa smo i videli situaciju u kojoj je Ledej u borbi za loptu završio na zapisničkom stolu, da bi ritam malo opao u finišu ovog perioda – 85:53.

Završnicu meča odigraće po svemu sudeći mlađa postavka, Obradović želi da sačuva svežinu ekipi za mečeve sa Megom i Cibonom. Tauersi su dobili jednu četvrtinu ali to ne menja ništa, Partizan ispraća rivala sa 102 ubačena poena.

Lesor na kraju najefikasniji sa 22 poena i uz to šest skokova te pet ukradenih lopti, Ledej je ubacio 18 uz osam skokova. Kod gostiju Kristen je ubacio 20 poena, Houmsli je dodao 14.