KK PartizanKošarkaSrbijaVESTI DANA

Poslednje četvrtfinale bez drame, crno-beli obavili posao

Partizan je poslednji učesnik polufinala Kupa Radivoja Koraća nakon ubedljive pobede nad Hercegovcem – 92:67 (14:13, 23:16, 27:19, 28:19).

Sačekalo se malo na prvi koš, prikucavanje Koprivice iz ofanzivnog skoka, na šta je uzvratio Brekić sa pet poena u dva napada. Ne blistaju napadački ni jedni, ni drugi, duga dvojka Trifunovića da se postigne zbirno dvocifren poena u prvih pet minuta. U naredna dva videli smo samo Trifunovićevu trojku, prazan hod Hercegovca prekinuo je Radovanović poenima iz ofanzivnog skoka i dodatnim slobodnim bacanjem. rezultat prve četvrtine dovoljno govori – 14:13.

Na kraju prve i početkom druge četvrtine sastav iz Gajdobre je napravio niz od osam poena, Obradović je prvi zatražio trenerski tajm-aut. Ledej je trojkom iz kornera prekinuo taj niz, Koprivica obradovao navijače crno-belih sa dva lepa zakucavanja. Istakao se Koprivica i pod svojim košem, u jednom trenutku smo videli dve blokade u istom napadu, Ledej je položo u kontri, pod faulom, za prvi iole značajniji plus. Kup može da nam donese neke interesantne scene, Dimić je bacio loptu preko glave, horog u šutu za tri sa istekom napada, pogodila je obruč, sve se završilo polaganjem Marića nakon ofanzivnog skoka, Doužer je zatvorio poluvreme trojkom uz zvuk sirene – 37:29.

Naneli je probio u ranoj fazi nastavka, kratko je Partizan vodio dvocifrenom razlikom, Brekić smanjio trojkom u sledećem napadu. Razigrao se Kaminski pa je, kako treća četvrtina odmiče, Partizan sve češće dvocifren. Avramović je asistirao za trojku Vukčevića, potom postigao jednu i sam, odlepili su se crno-beli. Panterovim prvim poenima razlika je plus 20, košarkaši Hercegovca su to malo umanjili do treće pauze – 64:48.

Pojavio se Dimić sa dobrim potezima, odgovara mu Vukčević i drži svoj tim na distanci, videli smo i novo alej-up zakucavanje Koprivice. Dve nove Avramovićeve trojke, između toga još jedna Vukčevićeva, meč je i definitivno stavljen pod kontrolu, jasno je ko ide na megdan Vojvodini.

Vukčević je najbolji strelac crno-belih večeras, na 15 poena je dodao sedam skokova, novi dabl-dabl Koprivice, 13 poena i 14 skokova. Na drugoj strani Dimić i Marić su postigli po 14 poena.