ABAKošarkaVESTI DANA

Partizan ostavio Megu na nuli

Uz dobro raspoređenu minutažu Obradovićeva ekipa upisala rutinsku pobedu – 86:76 (25:26, 25:13, 22:19, 14:18).

Meč je počeo s ne baš sjajnim odbranama i poenima visokih igrača. Odbrane ne blistaju u prva tri minuta, svaki napad, na obe strane, završen je poenima. Ruku na srce, utakmica atmosferom i onim na terenu za sada izgleda kao prijateljska, nema baš agresije u odbrani, veliki broj poena – 25:26.

U slučaju crno-belih to je počelo da se menja u drugoj četvrtini, ista je počela sa dve ukradene lopte posle kojih su poentirali Papapetru i Lesor a Barać morao hitno da zove tajm-aut. Nema kontinuiteta u igri domaćina, utisak je da ne igra ni blizu punom snagom pa Mega drži korak. Čini se da su Lesor i Vukčević ti koji pokreću Partizan, polako se da naslutiti da bi možda uskoro i mogao da se rezultatski odmakne. Usledio je period promašaja na obe strane, prekinuo ga je Lesor zakucavanjem, Madar i Papapetru su dobro napali obruč za dvocifrenu prednost na poluvremenu – 50:39.

Početak drugog poluvremena manje-više liči na početak prvog, odbrane nisu na nivou, igra se koš za koš ali u trenucima kada je Mega malo dodal gas i prišla na minus šest, Obradović posle alej-up zakucavanja Rudana mora da zove svoje igrače na klupu. Povratak Egzuma i Papapetrua na teren stavio je stvari ponovo pod kontrolu Partizana na obe strane terena – 72:58.

Anđušić je pogodio za plus 16, očigledno je ta razlika malo uljujkala domaćina, Mega pravi seriju 10:0. Madar sa poludistance konačno prekida prazan hod, Koprivica je imao dobru sekvencu pod oba koša u pravom trenutku. Drži Obradović kvartet mladih na terenu, odbrana je sprečila goste da se potpuno vrate, dve propuštene šanse i trojka Anđušića kao kazna. Još jedna dobra odbrana i trojka Vukčevića koja je usledila označili su da ovaj meč ide u mirnu završnicu.

Dobro raspoređeni poeni među crno-belima, Naneli ih je ubacio 14, među trojicom sa deset izdvojićemo Koprivicu koji je dodao i sedam skokova. Ako Barać ima čime da bude zadovoljan to su partije dvojice mladih centara, Rudan je ubacio 26 poena uz devet skokova, Branković dodao 17 poena i sedam skokova.