ABAKK PartizanKošarkaVESTI DANA

Emotivno veče Milojeviću u čast, Partizan nadigrao Megu

Ubedljiva pobeda crno-belih zatvorila 17. kolo AdmiralBet ABA lige – 112:80 (25:26, 34:13, 26:23, 27:18).

Apel Partizana je urodio plodom, rekordan broj navijača i mnogo poznatih lica iz sveta košarke došli su da odaju počast Dejanu Milojeviću. Pre nego što se pređe na samu utakmicu oba kluba i svi prisutni se moraju pohvaliti za način na koji su ispratili legendu koja nas je nažalost prerano napustila.

Iz prvog napada crno-belih proistekla je ukradena lopta i kontra za prve poene Plavšića, Doužer se sa poludistance prvi upisao na drugoj strani. Petice su raspoložene u ranoj fazi, Koprivica i Plavšić, Jaramaz je u manje od pet minuta zaradio tri lične greške. Odbrane se baš i nisu proslavile u ranoj fazi utakmice, posle dve brze trojke Jelavića i Iljasoglua morao je Obradović da reaguje tajm-autom. Do prve pauze nije bilo više od poseda prednosti u bilo čiju korist – 25:26.

To se prvi put desilo na početku druge četvrtine, bolja odbrana domaćih, Nanelijeva trojka, blokada Kabokla i poeni iz ofanzivnog skoka, Barać odmah pokušava da preseče to tajm-autom. Mega je bez koša iz igre više od tri minuta, Naneli nastavlja darešeta, četiri trojke iz četiri pokušaja, domaćin je nadomak dvocifrene prednosti. Plavšić iz ofanzivnog skoka probija blokadu gostiju ali džaba kada Naneli petom trojkom razliku čini dvocifrenom. Razgoropađeni Naneli je poluvreme završio sa sedam trojki, uz dva atraktivna zakucavanja Smailagića crno-beli su pobegli na 20 razlike do poluvremena – 59:39.

Partizanov nešto sporiji ulazak u drugo poluvreme gosti nisu naročito eksploatisali, svakako je Obradović brzo tražio tajm-aut da svojim igračima pojasni da nema opuštanja uprkos velikoj razlici. Mega je dodatno rastrećena velikom razlikom, trudi se da istu upristoji. Plavšić ih je dva puta približio na minus 14, domaća publika daje izdašnu podršku Kaminskom. Njegova dobra rola, ispratili su i saigrači rafalima spolja, razlika je ponovo uvećana – 85:62.

Trener domaće ekipe odavno može da dozira minutažu, crno-beli se drže na 20 i više razlike, Doužer je trojkom dobacio do 90 timskih. Pukla je i stotka u Ponjitkinoj režiji, Megi se smeši debakl, čeka se odavno još konačan ishod.

Učinkom se izdvojio Naneli, sa 24 poena i šest skokova, Kaminski je sa 14 poena najavio bolje dane. Plavšić je ubacio 26 poena na drugoj strani, Pomenućemo Jelavića sa njegovih 16 i čak šest ukradenih lopti.