KK PartizanKošarkaSrbijaVESTI DANA

Trifunović predvodio, crno-beli se pobedom vratili u KLS!

Mega je i u prvoj utakmici polufinala domaćeg šampionata pružila dobar otpor, iako to konačna razlika u Partizanovu korist to ne pokazuje – 82:72 (22:19, 18:20, 23:13, 19:17).

Domaćin se bolje uveo u meč zahvaljujući Trifunoviću raspoloženom u šutu spolja, imali su početnih 9:2 i osam poena prednosti nakon trojke Smailagića potom. Poenima i asistencijama Đurišić je pokrenuo Megu, Trifunović uz pomoć Pantera serijom odbio taj nalet i doneo dvocifrenu prednost, međutim, Iljasoglu se istakao u završnici prve četvrtine sa osam vezanih poena – 22:19.

Razgoropađeni Iljasoglu je sopstvenu seriju produžio trojkom za izjednačenje na početku druge četvrtine. Smit vraća trojku i prekida tu seriju, od tog momenta narednih sedam i kusur minuta gledamo utakmicu maltene koš za koš. Posle dužeg vremena Ponjitka je prebacio na više od poseda razlike, uzvratili Malovec i Marković i naterali Obradovića na tajm-aut. Mega je nešto bolje okončala poluvreme, uz to su naterali Pantera na treći faul – 40:42.

Gosti bolje izgledaju na početku treće deonice, ali su se crno-beli brzo konsolidovali. Bolja defanzivna petorka pokrenula je seriju u nešto sporijem ritmu, posle trojke Ledeja mora Barać da traži minut odmora. Dugo Mega stoji na četiri poena za četvrtinu, Partizanova serija je 12:0. Prekinuo ju je Filips, na kratko, Trifunović je trojkom o table obradovao domaću publiku, Ledej slobodnim bacanjima vratio dvocifrenu prednost. Đurišić je pogodio pod faulom, zatim i dodatno slobodno bacanje, da gosti odu na treću pauzu sa jednocifrenim zaostatkom – 63:55.

U prva dva napada četvrte četvrtine videli smo četiri brza poena Kovačevića i Jovića, momentalno Obradović poziva igrače nazad na klupu. Panter je počeo da bira malo bolja rešenja, trojka je uklonila deo nervoze, ukradena lopta i asistencija Avramoviću sasekli bolji period protivnika. Novi Baraćev tajm-aut nije pomogao, Panter nastavlja timski niz za povratak na dvocifreni plus. Ledejeva tehnička pokvarila je momentum, Iljasoglu trojkom približava goste na pet poena zaostatka. Trifunović hvata svoj promašaj i polaže, naredni posed doneo je poene Ponjitke sa linije penala, uz dobru odbranu ta sekvenca je i prelomila meč.

Najraspoloženiji za igru bio je Trifunović, učinak od 23 poena i osam skokova svedoči o tome, Avramović je dodao 16 poena. Kod gostiju najefikasniji je bio Jović sa 15 poena, Đurišić je postigao jedan manje, uz sedam asistencija.