KK PartizanKošarkaSrbijaVESTI DANA

Finale večitih, crno-beli nam najavili bar još dva derbija!

Čak i u ovakvoj utakmici bilo je oscilacija, ali je na kraju Partizan pregazio Megu u majstorici polufinala Košarkaške lige Srbije – 96:68 (39:9, 8:22, 23:16, 26:21).

Izgleda da su kritike urodile plodom, s obzirom na način na koji su ušli u meč. Panter se raspucao, osam poena za uvodnih 10:0, prve poene za goste postigao je Đurišić. Ostali su i jedini do polovine prve deonice, rezultat 19:2 sve govori. Mega je u prvih deset minuta postigla devet poena, od toga sedam Đurišić, naspram Partizanovih 39, nema se tu šta previše opisivati – 39:9.

Nisu se gosti predali, baš naprotiv! Promenili su odbranu, malo više loptu gurali bliže košu, postigli su 16 poena u šest minuta, u periodu u kome je Partizan poentirao isključivo sa linije penala. Obradović je za to vreme potrošio dva tajm-auta u pokušaju da trgne svoje igrače, posle drugog Smit je pogodio trojku, da probije tu neku barijeru. U drugoj četvrtini domaćin je ostao na jednocifrenom broju poena, uloge su promenjene, Mega je smanjila na minus 16 horogom Plavšića sa zvukom sirene – 47:31.

Nešto stabilnije deluje Partizan na početku drugog poluvremena, bolja odbrana i pet poena Anđušića. Trifunović je imao dobru rolu, potom i Ledej, razlika je ponovo otišla na preko 30 poena u korist domaćina. Kretanje rezultata postaje mnogo jasnije kada znamo da je tek u završnici treće četvrtine Jelavić pogodio prvu trojku za Megu na ovoj utakmici – 70:47.

Na oduševljenje domaće publike šansu je dobio mladi Dimitrijević, na dan kada postaje punoletan debitovao je u dresu Partizana i upisao prve poene. Priliku je dobio i Drezgić, crno-beli rutinski privode meč kraju dok publika aplauzima nagrađuje svaki potez najmlađih.

Nekoliko dvocifrenih u pobedničkom timu, Ledej je postigao 17 poena, Anđušić i Kaboklo po 16, brazilski centar je dodao i osam skokova. Jedini dvocifreni u ekipi Mege je Jović sa 21 poenom.