EvrokupKošarkaVESTI DANA

Partizanova odbrana ostavila Metropolitan bez šansi

Crno-beli su još jednom savladali Parižane – 87:72 (14:17, 29:14, 21:10, 23:31).

Dobra energija Partizana na početku utakmice, u oba pravca. Skok dobro funkcioniše pod oba koša, iz odbrane crno-beli vade samopouzdanje, mogla je razlika da bude i veća pred prvi tajm-aut na susretu. Uhvatio je Metropolitan priključak, posle trojke Sija pokušava Obradović da preseče momentum. Prazan hod, više od tri minuta bez koša i gosti vode posle serije poena – 14:17.

Ne sluša šut crno-bele, Ledej je postigao prve dve trojke večeras., pristojan napadački učinak i odmah to izgleda bolje. U seriji poena je krilni centar Partizana, nerešiva enigma za goste u jednom dužem periodu. Odbrana sve vreme funkcioniše na visokom nivou, napad baš i ne ali čim je, kao što rekosmo, na pristojnom nivou crno-beli prave razliku. U finišu poluvremena su potpuno preuzeli kontrolu i stekli dvocifrenu prednost – 43:31. Predvodi Ledej sa 13 poena, Koprivica i Madar su postigli po šest koliko su kod gostiju ubacili Mekre i Konate.

Poput prvog poluvremena i u drugom su crno-beli pre svega odbranom držali rivala pod kontrolom i rezultatsku distancu. Sigurnost u odbrani koša donela je i sigurnost u napadu, vezane blokade pa poeni Koprivice digli su halu na noge, prednost je sada već izuzetno visoka i nastavlja da raste – 64:41.

Četvrta četvrtina počela je ukradenom loptom i zakucavanjem Lesora, odgovara kucanjem Si, posle ukradene lopte i poena Konatea momentalno Obradović reaguje tajm-autom. Nema nikakvih šansi Metropolitan čak ni da učini utakmicu zanimljivijom, šansu su dobili igrači sa manjom minutažom ali zbog toga razlika koju imaju crno-beli ne opada, baš naprotiv, čekamo samo konačan rezultat.

Najefikasniji u ekipi Partizana je Ledej sa 15 poena ali nema sumnje da je prva figura večeras bio Koprivica sa 14 poena i 13 skokova. Na drugoj strani Mekre je ubacio 18 poena, Halilović 12.