EvroligaKK PartizanKošarkaVESTI DANA

Definicija trilera – za Partizan sa srećnim krajem!

Monako preživeo jednu dramu, ne i onu u produžetku – 89:85 (16:13, 16:22, 19:16, 21:21, 17:13).

Sam početak obećava žestoku odbranu na oba kraja terena, gosti su za minut i po ušli u bonus, toliko se i čekalo na prvi koš, Doužer sa poludistance. Skoro dva minuta je trebalo Kneževima da Džejms slobodnim bacanjima ukloni nulu. Na tim poenima dugo stoje, Kaboklo i Panter su napravili seriju 9:0, Saša Obradović mora rano da potroši jedan tajm-aut. Više od pet minuta su gosti bili bez koša iz igre, do Braunovog ofanzivnog skoka. Uloge su se zamenile u nastavku prvog kvartala, sada je Monakova odbrana ta koja je ostavila Partizan dugo bez poena iz igre, Džejms je počeo da pronalazi dobra rešenja i vođstvo je prešlo na njihovu stranu. Naneli je probio uz liniju do obruča i prekinuo prazan hod svog tima, nadovezao se Vukčević slobodnim bacanjima – 16:13.

Nešto bolje izgleda Monako protiv niže petorke domaćina, vidljivi su problemi sa skokom, ali to im nije donelo ništa više od poseda prednosti. Kaboklo se vratio na teren sa pet vezanih poena ali su na krilima Okoba gosti nanizali svojih osam, posle Holovog zakucavanja iz ofanzivnog skoka mora Željko Obradović da reaguje minutom odmora. Energetski su crno-beli mnogo bolje izgledali nakon odlaska na klupu, Naneli je sa pet poena vratio meč na posed razlike, problem je što je Kaboklo zaradio već treći faul – 32:35.

Igra se koš za koš u prvim minutima treće deonice, Monako se drži na razlici sa poluvremena, domaćin ima problem što je i Smailagić zaradio treći faul. Kako je vreme malo odmaklo, Partizan je dobio ono što mu je bilo preko potrebno, povezali su odbranu i dva uspešna poseda, Naneli je pogodio trojku iz levog ćoška, Panter pod faulom iz desnog, Motejunas se revanširao sa pet poena, pa ide Nanelijevih pet, i tako do egala pred četvrtu četvrtinu – 51:51.

Partizan je taj koji je bolje otvorio ovaj kvartal, posle trojke Doužera za plus pet morao je Saša Obradović da pozove igrače na klupu. Kratkoročno nema pomaka, prednost domaćina je porasla na osam poena, jedino što kvari ovaj period je četvrta lična za Kabokla. Imali su crno-beli šut za dvocifrenu prednost, umesto toga su ušli u malo nervoze, Braun i Dialo primakli Monako na četiri poena zaostatka, tajm-aut u pokušaju da smiri ekipu zatražio je Željko Obradović. Nije pomoglo, Džejms je uz dozu sreće trojkom doveo svoj tim na minimalni zaostatak te se ide na još jedan. Partizan dugo nema pogodak iz igre, Motejunas je poravnao rezultat pred poslednja dva minuta. Kaboklo je dva puta poslat na liniju za slobodna bacanja, bio je polovičan ali zahvaljujući odbrani crno-beli imaju plus dva na minut do kraja. Doužer je izbio loptu Džejmsu, izrodila se kontra u kojoj je Panter položio i konačno prekinuo post celog tima što se tiče poena iz igre. Džejms je pogodio brzu trojku, Naneli dva bacanja, da bi Džejms preko njega poravnao rezultat i izborio produžetak – 72:72.

Panter preuzima odgovornost, nanizao je sedam poena, Monako gura loptu na Motejunasa, on ih je postigao šest, Kaboklo je završio meč zbog pet penala. Imali su crno-beli četiri poena prednosti, i u trenutku kada je Džejms bio polovičan sa linije penala Braun je ukrao loptu Panteru, zatim je Smailagić načinio faul u napadu. Lojd na kratko vraća prednost na stranu gostima pogotkom sa poludistance, istom merom je uzvratio Doužer. Drama dobija novi čin u vidu nesportske Motejunasa, Smailagiću nije zadrhtala ruka, ali je Doužer izgubio loptu, Motejunas je poentirao u kontri. Uz dodatnu dozu drame Naneli je konačno zatvorio meč.

Napadačkim učinkom su se izdvojili Panter i Naneli sa 25, odnosno 23 poena. Motejunas je postigao 23 u gostujućem timu, Džejms flertovao sa tripl-dablom, 16 poena, po osam skokova i asistencija.