EvroligaKošarkaVESTI DANA

Borba nije izostala, par grešaka u završnici koštalo Partizan novog poraza

Olimpija preživela doček u Areni – 75:80 (27:17, 22:24, 12:21, 14:18).

Odbrana oba tima funkcioniše na željeni način u ranoj fazi meča, malo smo sačekali na prve poene, postiže ih Egzum sa linije za slobodna bacanja, problem je što je vrlo rano napravio dva faula u napadu. Nešto više od dva i po minuta gostima za prvi koš, pogodio je Meli sa poludistance i to im je jedini koš za četiri minuta. Lesor blokadom na Hajnsu pa zakucavanjem nakon što ga je razbio u duelu diže halu na noge i tera Mesinu na tajm-aut. Odbrana perfektno funkcioniše, na drugoj strani Lesor je odlično počeo napadački, Ledej trojom donosi rano dvocifreni plus. Šilds sa pet poena daje neku energiju svom timu, Ledej je pogodio drugu trojku, pa Madar poludistancu na isteku napada. Beron sa dve trojke u svom stilu i Tomas jednom vraćaju Manekene u igru, Obradović zove minut odmora. Sa pauze je akcija uspešno realizovana, Madar trojka iz ćoška, Dejvis pravi faul u napadu nad Lesorom, najbolja četvrtina od početka sezone zatvorena je trojkom Pantera za 27:17.

Dejvis i Šilds su ti koji daju život igri Olimpije koja mnogo bolje izgleda u drugoj deonici, prišli su na minus četiri pre nego što je Naneli pripremio lake poene Lesoru. Nije mogla domaća ekipa da drži onakav ritam sve vreme, Pengos je sa poludistance posle dužeg vremena približio Manekene na poen zaostatka. Ponovo je odbrana zbila redove, Anđušić vezao dve trojke, u trenucima dok je cela hala na nogama Mesina zove svoje igrače na klupu. Kakva rola tandema Anđušić – Lesor, najpre asistencija za Francuza koji je pokidao obruč, zatim nakon njegove blokade srpski bek se bacio u reklame i iznudio loptu za napad u kome je potom naterao Pangosa na faul za tri bacanja. Madar novom trojkom potvrđuje da je večeras enigma za rivala, Tonut uzvraća za kraj poluvremena – 49:41.

I ovo poluvreme počinje sa nekoliko promašaja na obe strane, do slobodnih bacanja Šildsa, pa zatim i polaganja. Partizan je bez koša tri minuta, Pangos trojkom iz ćoška nastavlja ovaj niz poena Olimpije, posle njegovog floutera gosti prvi put vode, Ledej trojkom konačno prekida prazan hod svog tima. Ledej je jedini koji pogađa u redovima domaćeg tima maltene osam minuta treće deonice, sa svojih deset poena čuva vođstvo. Nema podršku na tj strani terena, na suprotnoj teške trojke su pogodili Meli, pa Beron pod faulom. Na kraju, Ledej je ostao jedini strelac među crno-belima u ovom periodu – 61:62.

Drugi igrač koji se upisao u drugom poluvremenu među domaćima je Naneli, koji je potom asistirao Ledeju za novu trojku. Odbrana Partizana ponovo radi posao, posle Lesorovih poena na ofanzivnom skoku i Egzumove trojke niz je 11:0, Mesina hitno traži tajm-aut, ekipa mu je bez koša više od tri minuta. Prve poene za goste u ovom kvartalu ubacio je Dejvis sa penala. Malo je usporio napad crno-belih, prišli su Manekeni na minus dva, sada Obradović mora da reaguje. Prazan hod oba tima u napadu prekinuli su Kanađani na obe strane. Nekoliko loših odluka u napadu, Partizan ulazi sa minus tri u poslednjih 37 sekundi. Pangos je realizovao naredni napad, time i poveo goste ka trijumfu.

Nije pomoglo ni Ledejevih 23 poena, ni Lesorov dabl-dabl, 12 poenaa i deset skokova. Goste su do brejka vodili Šilds sa 25 i Dejvis sa 15 poena.