EvroligaKK PartizanKošarkaVESTI DANA

Raspad u poslednjem kvartalu, Olimpijakos poništio Partizanovih sjajnih pola sata

Ništa od ozbiljnog skalpa za crno-bele ni u 32. kolu Evrolige, sve zakomplikovalo – 69:74 (22:17, 18:15, 19:14, 10:28).

Svi smo očekivali žestoke odbrane na početku, rešenje su u prva dva minuta šutevi za tri, Kabokla i Papanikolaua. Ta dva minuta protegla su se na narednih šest, niti jedan od rivala nije imao više od dva poena prednosti do prvog televizijskog tajm-auta. Doužerovi prvi poeni kojima je nagradio Ponjitkin ofanzivni skok prvi su to i promenili. Time i najavili period bolje igre Partizana, Kaminski je zakucao za plus devet, Papanikolau i Vilijams-Gos smanjili u finišu prve deonice – 22:17.

Kao da koncentracija crno-belima opada u ranoj fazi druge četvrtine usled kadrovskih promena, Avramović ne deluje fokusirano, gube se lopte, Vilijams-Gos je na liniji dodavanja, Obradović je brzo pozvao tajm-aut. Odbrana je sačuvala domaćina u plusu, Smailagić je digao atmosferu blokadom i trojkom. Loše organizovani napadi, puno prodatih lopti, Dooužerova trojka sa zvukom sirene donela je olakšanje, Kaminski je prebacio tim na dvocifren broj poena u ovom periodu. Posle Mekisikove nesportske Ponjitka je realizovao četiri bacanja, u istom posedu Doužer još dva za dvocifreno vođstvo, Vilijams-Gos je zatvorio poluvreme prodorom preko celog terena – 40:32.

Poput prvog, i na početku drugog poluvremena u prva dva minuta tek po jedan koš na obe strane, Volkapa i Kabokla. Odbrana i ofanzivni skok su po ukusu domaće publike, Kaboklo i Kaminski su vratili dvocifrenu prednost. Kada je američki centar novu dobru odbranu celog tima nagradio asistencijom Brazilcu za zakucavanje, gostujuća klupa morala je da traži minut odmora. Crveno-beli teško dolaze do poena, imali su i 14 poena zaostatka, Kaminski se potrudio da se na sličnoj distanci ode na treću pauzu – 59:46.

Katastrofalno izgleda Partizan u nastavku, Olimpijakos je napravio seriju 12:0. Više od tri i po minuta je proteklo do Ponjitkinog polaganja u kontri, u šest minuta to je jedini koš, Papanikolau se prošetao do koša za prvo vođstvo još od samog početka. U potonuću crno-belih u ovom periodu jedina dobra vest je četvrta lična greška kojom je Vilijams-Gos poslao Pantera na liniju penala, prodorom je kapiten potom vratio veru i vođstvo. Time najavio i dramu, Vilijams-Gos je bio siguran sa linije penala za plus četiri na nešto manje od 14 sekundi do kraja, domaćin nije našao način za povratak.

Kako umemo da kažemo posle ovakvih utakmica, zaboraviće se Panterovih 19 poena, kao i 14 Kaminskog, uz osam skokova. Crveno-bele je predvodio Vilijams-Gos sa 17 poena i pet ukradenih lopti, Papanikolau je dodao 13 poena.