FK PartizanFudbalSrbijaVESTI DANA

Crno-beli stigli dva gola minusa, remi komplikuje život Kragujevčanima

Podelom bodova Partizan se oprostio od turbulentne, Radnički od istorijske sezone, s tim da oni čekaju ostale rezultate da bi saznali na kojoj poziciji završavaju – 2:2 (0:1).

Od Nikolića smo na samom startu videli tračak genijalnosti, kada je propustio loptu ka Gohu, Leković je zatvorio ugao korejskom ofanzivcu. Umesto ranog vođstva, domaćin je morao da juri minus posle četiri minuta igre. Aleksić je dugo vukao loptu, izblokiran je, lopta se odbila do Bevisa, on asistirao Vidosavljeviću u petercu za prednost Radničkog. Da stvar bude gora po Nađa, odmah potom je Goh morao da napusti teren zbog povrede.

Poprilično smo sačekali na naredno uzbuđenje, Aleksić je gađao sa 19 metara, Jovanović paradom sačuvao gol. Testirao ga je i Bevis udarcem u bliži ugao iz mnogo veće blizine, isti ishod. Malo živosti u igru crno-belih uneo je Jankovićev pokušaj sa ivice šesnaesterca, Leković je skrenuo loptu u korner. To je bilo poslednje vredno pomena u prvih 45 minuta, Partizanova blaga inicijativa nije dala rezultada do odlaska na odmor.

Kragujevčani su ofanzivniji i konkretniji na početku drugog poluvremena, tri opasna napada za šest minuta, Vidosavljević je pogodio spoljni deo mreže, Jovanović upisao dve nove intervencije potom. Koliko greška na svojoj polovini može da košta gosti su se umalo uverili na polovini drugog dela igre, Natho je poslao dijagonalni pas na desnu ivicu peterca, Leković je stigao na vreme da pokrije bliži ugao koji je gađao Severina. Propuštena šansa i stiže kazna u 71. minutu. Aleksić je prošao kroz sredinu, šutirao sa 17 metara, lopta je odskočila ispred Jovanovića i prevarila ga.

Partizan je uzvratio četiri minuta kasnije. Janković je napravio slalom kroz protivničku odbranu, došao do desne strane peterca, zastao i asistirao Nikoliću za lakši deo posla.

Gluščević je želeo brzo da uzvrati, šutirao iz okreta, pogodio uz stativu, ali spoljni deo mreže. Meč je dobio na dinamici, Baždar uspeva da probije proturi loptu pored Lekovica, ona je prošla paralelno sa gol-linijom. Ovaj Partizan nikad ne odustaje, u 81. minutu su obrisali minus. Trifunović je odigrao dupli pas sa Nathom, maltene kod bele tačke je prihvatio loptu na grudi i zakucao je u gornji desni ugao.

Domaći ofanzivci su mnogo prostora ostavili nešto kasnije Ristiću, neometan je šutirao sa nekih 17 metara, srećom po njih tik pored gola. Mora Radnički u napad, bod im ne znači mnogo, Pecelj je centirao sa leve strane, Aleksić u punom trku glavom poslao loptu pod prečku, Jovanović odbio preko, time i sačuvao konačnih 2:2.