EvroligaKošarkaVESTI DANA

Igra brejkova se nastavlja, Partizan podlegao, Real vratio seriju u Madrid

Majstorica će odlučivati o tome ko će u Kaunas – 78:85 (15:27, 27:18, 13:16, 23:24).

Nakon dirljivog odavanja počasti žrtvama tragedije koja je zavila našu zemlju u crno utakmica je počela. Musa je posle prodora prvi strelac. Na sličan način poentirao je i Hanga, kao i Madar na drugoj strani, sačekali smo više od tri minuta na prvi koš domaćina. Dve trojke iz ćoška Hange, bolji početak Reala, Partizanova odbrana loše izgleda, Musina trojka znači rani dvocifreni plus. Sa šest poena Ledej je svetla tačka barem napadački, odbrana ne funkcioniše, Hanga im je ubacio i treću otvorenu trojku. Glave crno-belima nisu na utakmici, gosti su imali i plus 14 pre Papapetruovog floutera sa zvukom sirene – 15:27.

Egzum polaganjem pod faulom i Papapetru trojkom malo daju živosti napadu, džaba kad je odbrana bušna kao sir. Jedna dobra i eto odmah rezultata, pet poena iz poseda, Lesor nije pogodio dodatno ali je Ledej uhvatio ofanzivni posle čega je Papapetru ubacio trojku. Energijom na oba kraja terena Lesor je pokrenuo ekipu, bitno je da se pre svega odbrana bolje zaigrala i eto ih na posed zaostatka. Stao je Real ponovo u zonu, Dek ih drži u vođstvu prodorima. Sa 14 poena Ledej je najzaslužniji za to što se domaćin vratio iz velikog minusa, njegovo alej-up zakucavanje u kontri malo je zapalilo publiku. Dobru sekvencu imao je Anđušić, ukradena i asistencija za pomenuto zakucavanje, pa trojka za prvo izjednačenje pre nego što je Ljulj slobodnim bacanjima postavio konačan rezultat prvog poluvremena – 42:45.

Iz prvog poseda poentirao je Papapetru koji je sakupio deset poena bez promašaja. Bitka odbrana, za dva i po minuta gostima je dozvoljen jedan poen, Papapetru ih je postigao tri. Nervozni Egzum zaradio je tehničku zbog protesta, to mu je treći faul. Iz tog poseda Musa je doneo tri poena, više od tri i po minuta je trebalo Blankosima za koš iz igre u ovoj deonici. Odgovorio je Ledej sa četiri vezana poena, Anđušić je pogodio flouter za prvo vođstvo. Tavares i Musa dobacili su Real do dvocifrenog broja poena u ovoj četvrtini, zona ponovo pravi problem Partizanu. Tavares je zaradio i treći faul, međutim, momentum je na strani gostiju, Dek je pogodio trojku za plus šest – 55:61.

Problematična je odbrana domaćina u ranoj fazi četvrte četvrtine, Egzumova trojka i Lesorov koš pod faulom nivelišu to, Papapetru drži na pristojnom odstojanju. Pored odbrane boe oči da je Partizan na ispod 50% sa linije za slobodna bacanja. Ponovo Ledej preuzima odgovornost, četiri preko potrebna poena u nizu, on i drži ekipu blizu protivniku, nažalost u duelu sa njim povredio se Dek. Nema Ledej podršku u napadu, beži se od odgovornosti, Vilijams-Gos slobodnim bacanjima gradi prednost pred završnicu. Kakva rola Madara, ukrao je loptu u začetku napada i položio, odmah zatim na izvođenju maltene izblokirao Vilijamsa-Gosa, lopta je završila u košu, imamo triler. Momentum je okrenuo Tavares, pravi rat pod košem, ubacio je koš pod faulom pa i bacanje. Promašaji u završnci, Musin prodor stavio je tačku, Real je izjednačio u seriji.

Nisu pomogli večeras crno-belima ni Ledej sa 25 poena, ni Papapetru sa svojih 18. Po 15 poena među Blankosima postigli su Hanga i Tavares koji je uz to imao sedam skokova.