KošarkaSrbijaVESTI DANA

Partizan ubedljiv na prvom koraku, čeka se derbi!

Partizan je trijumfalno krenuo u pohod na novi trofej i to pobedom protiv Spartaka iz Subotice rezultatom 91:69!

Željko Obradović je očekivano krenuo sa nešto slabijom petorkom, gde nije bilo stranaca i udarnih snaga. Meč je trojkom iz sjajnog protoka lopte otvorio Aleksa Avramović. Dobar početak Danila Anđušića, koji je povezao šest poena na početku. Na drugoj strani Spartak je sa dve trojke bio u egalu tokom prvog dela prve četvrtine. Veliki problem za Partizan mogla je da predstavlja povreda Tristana Vukčevića. Naime, krilni centar je nakon zakucavanja nezgodno doskočio, te je odmah napustio igru, ali se vratio nakon pauze. Spartak je poenima Sokolovića uspeo da povede, ali ulaskom Pantera i Nanelija igra Partizana je delovala bolje, te su crno-beli rutinski vratili prednost.

Poenima Dantea Egzuma Partizan je prvi put stigao do dvocifrene prednosti na ovom meču, na oko tri minuta do poluvremena. Ti poeni označili su početak serije favorita, gde su crno-beli stigli do prednosti od 17 poena, što je prekinuo Željko Lukajić svojim tajmautom. Najveća prednost u ovom delu igre za Partizan je bila 20 koševa, te su izabranici Željka Obradovića kontrolisali ritam utakmice.

U sličnom ritmu nastavilo se u trećem kvartalu, gde je Spartak uspeo da priđe na 12 poena zaostatka. Ipak, to je sve što smo videli od Subotičana u ovoj utakmici. Partizan je rutinski kontrolisao utakmicu i sa dvocifrenom prednošću ušao u poslednji desetominutni period.

Poslednja četvrtina predstavljala je rutinu za evroligaša, a utakmicu je Viktorom Mikićem i Savom Drezgićem. Partizan sada čeka boljeg iz duela Crvene zvezde i Borca, koji se igra sutra.