ABAKK PartizanKošarkaVESTI DANA

Nova Partizanova bruka, Split ih skinuo sa drugog mesta!

Četvrti vezani poraz crno-belih u svim takmičenjima – 67:74 (19:17, 11:27, 15:15, 22:15).

Kalajdžić se prvi upisao na ovom meču, Avramović trojkom doneo prvu radost domaćoj publici. Split se za nijansu bolje uveo u utakmicu, domaćin je u nekoliko navrata sticao blagu prednost, ne može se reći da gledamo utakmicu visokog ritma iako smo videli par lepij poteza poput zakucavanja Smailagića. Obradović je dao šansu igračima sa manjom minutažom, u prvih deset minuta nisu baš obavili posao na željeni način – 19:17.

Saliven i Šorter su i večeras glavni napadački aduti gostiju, ponajviše njihovom zaslugom gledamo egal meč u dosadašnjem toku. Kad su Perković i Kučić trojkama kaznili propuste u odbrani crno-belih, Obradović je reagovao tajm-autom. Nema neke naročite reakcije na kraće staze, štaviše, prednost gostiju polagano raste, Šorter je probio za plus osam i novi Obradovićev tajm-aut. Po povratku sa istog Saliven je pogodio trojku za dvocifreni plus, Kočić je podigao to na 14 razlike – 30:44.

Na kratko je delovalo da su crno-beli izašli na teren s nešto boljom energijom, barem defanzivno, Šorter to poništava u tri vezana napada. Užasno izgleda Partizan, posle trojke Vuka za plus 19 ponovo se ide na klupu. Novi Obradovićev tajm-aut takođe ne donosi ništa kratkoročno, Saliven je prvi put razliku podigao na 20 poena u korist Splita. Posle mnogo lutanja domaćin je našao nešto pristojniju petorku, na kratko su spustili na minus 12 kada je Naneli pogodio uz dodatno slobodno bacanje, Fanderburk se postarao da na kraju treće četvrtine bude razlika sa poluvremena – 45:59.

Teško je reći šta bolje opisuje Partizanovu trenutnu situaciju, promašeno zakucavanje Kabokla ili napad u kome su četiri puta zaredom promašili na obruču. I pored toga ih odbrana koliko-toliko drži u životu, kad je Jaramaz zakucao za 11 poena zaostatka, Rimac traži minut odmora da stabilizuje ekipu. Dobro je predosetio, Naneli sa dva bacanja vraća na jednocifrenu razliku, ali gosti na to odgovaraju svojim nizom od šest poena. Ponjitkini poeni iz ofanzivnog skoka, Jaramazova ukradena na protivničkoj polovini i asistencija za trojku Anđušića bili su poslednji trzaj domaćina kome je ovo četvrti vezani poraz u svim takmičenjima.

Partizan je imao samo jednog dvocifrenog igrača večeras, Nanelija sa deset poena. Šorter je predvodio goste sa 18 poena i osam skokova, Saliven je dodao 15 poena.