FudbalSrbijaVESTI DANA

Od bledila i nervoze preko blickriga do rapsodije

Na kraju ipak prijatno popodne u Humskoj za domaćina – 4:1 (2:1).

Bilo je par potencijalno opasnih i zanimljivih napada na obe strane ali u prvih 25 minuta nema konkretnih pokušaja a ni meč previše ritma, lekarska ekipa već par puta ulazi na teren u ranoj fazi. Prvo veće uzbuđenje ujedno je vodeći gol gostiju u 31. minutu, greška na polovini Partizana, izgubljena lopta koja se na kraju pretvorila u veliku šansu, Vukić je perfektno reagovao i prebacio Popovića.

Rešio je Stanojević da izvrše dve izmene već u prvom poluvremenu, Marković i Saničanin zamenili su Jojića i Vujačića. Prekid koji je bio prilika da se izvrše izmene doneo je izjednačenje crno-belima, perfektno izveden slobodnjak Natha u 41. minutu, Filipović je bio nemoćan.

Malo smo čekali na potvrdu sobe ali je to bila samo formalnost, Partizan vodi. Perfektna lopta iza leđa odbrane, Filipović je uspeo da odbrani Menigov pokušaj ali odbitak Rikardo smešta u gol. Mnogo su agresivniji crno-beli u završnici poluvremena, blizu je bio i Marković, na odmor se ide sa prednošću domaćina.

Tri minuta po povratku na teren Partizan je postigao i treći gol. Centrirao je Natho sa desne strane, Filipović je odbranio udarac Saničaninu, na pravom mestu je Miljković.

Otvorila se utakmica, TSC nema šta da čeka, Banjac je pretio ali odmah i na drugoj strani Marković, zatim Popović i Vukićev pokušaj odbija u korner, ubrzo je centarfor gostiju propustio još jednu ozbiljnu šansu.

Ovaj nalet sasečen je u 62. minutu. Prelepa akcija crno-belih, dupli pas odigrali su Marković i Natho, kapiten Partizana poslao je loptu na levu stranu odakle je Jović prosledio u gol. Četiri minuta kasnije ponovo je VAR radio, korner sa leve strane, Miletić je najviši u skoku, lopta je u golu ali VAR soba procenjuje da nije celim obimom prešla.

Ponovo TSC pritiska, Popović se istakao posle udarca Đakovca, malo kasnije je Miletić izblokirao Stojkovića. Mogao je domaćin i do petog gola, nova prelepa akcija u finišu i zicer za Jovića, Filipović se isprečio, ostalo je 4:1.