FudbalSrbijaVESTI DANA

TSC ponizio Partizan i zakuvao borbu za titulu!

Ozbiljan šamar su dobili crno-beli i pretrpeli prvi poraz u domaćem šampionatu – 0:4 (0:3).

Gosti su opasno zapretili posle samo 30 sekundi, Petrović je ubacio loptu sa leve strane, Jovanović je zakačio, Milosavljević zamalo zakasnio. Igrao se treći minut kada smo videli jedan od kandidata za gol sezone, Ćirković je pogodio direktno iz kornera za vođstvo gostiju.

Korner u 11. minutu duplirao je prednost Topolčana u Humskoj. Ponovo leva strana, isti izvođač, zakačio je loptu Milosavljević, Stojić je najspretniji pored prve stative. Pokušavaju crno-beli da se oporave od početnog šoka, prva najava toga je Belićev pokušaj sa distance koji je završio tik preko gola. Velika greška Veljka Ilića otvorila je dobru priliku domaćima, Natho je izblokiran.

Neverovatno je da je pritisak Partizana sasekao treći gol posle kornera sa leve strane u 33. minutu. Ćirković je postao košmar za crno-bele iako je strelac sada Radin. Nokautirani domaćin nije imao odgovor do kraja poluvremena.

Ne da nema boljitka nego se mreža zatresla i četvrti put četiri minuta po povratku na teren. Lopta u prostor, Jovanović je intervenisao ispred Đakovca, odbitak je prihvatio Milovanović, namestio se i dodatno začinio katastrofalno veče crno-belih.

Odmah po polasku sa centra sevnuo je novi napad gostiju, Đakovac je imao stopostotnu priliku, promašio je ceo gol. Golmani su bili u prvom planu u narednih par minuta, negde iz sličnih pozicija su šutirali Ćirković na jednoj i Antić na drugoj strani, odlični su bili Jovanović i Veljko Ilić u tim situacijama. Na svu muku najlepša akcija crno-belih završila se udarcem Nikolića i intervencijom Petrovića na gol liniji. Gostima su poništena još dva gola zbog ofsajda, Nikolić je izblokiran pred njihovim golom, i to je bilo to.