EvroligaKK PartizanKošarkaVESTI DANA

Naneli suzbio Slepe miševe, Smit zaradio ovacije!

Pobeda za kraj, Partizan je na oproštaju od Evrolige bio bolji od Valensije i napravio finu uvertiru za ono što ih očekuje do kraja sezone – 79:66 (15:21, 20:16, 23:15, 21:14).

Igra u tranziciji crno-belih otvorila je utakmicu, laki poeni za Nanelija i Avramovića, na isti način se upisao i Rivers za goste. Malo se sačekalo na naredni koš iz igre, Avramović je zakucao sa zvukom sirene. Bolji početak domaćina, ali je Valensija do polovine prvog kvartala uhvatila priključak, prvi put i povela. Jedan depresivan period igre Partizana obeležila je slaba napadačka produkcija, uključujući i promašena slobodna bacanja. Ponjitka iz ofanzivnog skoka prekida taj prazan hod, samo na kratko, gosti imaju šest razlike na prvom odmoru – 15:21.

Malo su crno-beli stegli odbranu, Smit pogodio prvu trojku, Avramović probio, i odmah se traži tajm-aut sa gostujuće klupe. Kratkoročno je pomogao, Slepi miševi su ponovo na dva poseda razlike, Panter i Smit su razmrdali domaću publiku koševima sa distance, kapiten je predvodio seriju 11:0. Problem je što je na tu seriju Valensija uzvratila svojom do kraja poluvremena – 35:37.

Veliki odmor je očigledno više prijao domaćem timu, sklopili su pravu defanzivnu petorku, Kaboklo je započeo niz od sedam poena za tri minuta koliko su gosti bili bez koša. Brazilac je počastio publiku sa dva atraktivna zakucavanja, ali nikako da crno-beli iole ozbiljnije odmaknu. Smenjuju se periodi bolje i nešto ležernije igre crno-belih, pojavio se Naneli sa ofanzivnim učinkom da malo vrati stvari na mesto – 58:52.

Raspucao se Naneli, trese mrežicu nemilice sa svih pozicija, pogodio je trojku za prvu dvocifrenu prednost. Novim košem iz skoka u napadu Ponjitka je podigao razliku na plus 13 u korist svoje ekipe, ali je tada naišao jedan period bolje igre Valensije. Odželeje i Harper su oživeli goste, međutim, nisu zakomplikovali meč onoliko koliko su mogli. Smit oduševljava večeras, bacio se u aut po loptu, u nastavku te akcije pogodio četvrtu trojku iz isto toliko pokušaja. Peta je sasekla i poslednji trzaj rivala.

Naneli je večeras bio najbolji strelac crno-belih sa 19 poena, publika je umela da nagradi Smita za borbenost i učinak od 15 poena i četiri ukradene lopte. Gosti su imali dvojicu dvocifrenih, Odželeje je postigao 17, Harper 13 poena.